TVP Kultura "przeniesie" się do sieci. Telewizja Polska uruchomi internetowy kanał

TVP Kultura "przeniesie" się do sieci. Telewizja Polska uruchomi internetowy kanał
06.06.2020 11:53
TVP Kultura "przeniesie" się do sieci. Telewizja Polska uruchomi internetowy kanał
Adam Bednarek
Adam Bednarek

TVP wreszcie wysłuchało głosów wielu widzów. Treści z kanału TVP Kultura będzie można oglądać w sieci. Na pewno znajdzie się mnóstwo perełek.

26 czerwca TVP uruchomi w sieci serwis TVP Kultura 2. Jak informują Wirtualne Media, TVP Kultura 2 ma uzupełniać ofertę głównej anteny, docierać do widza tam, gdzie nie może on obejrzeć tej stacji w telewizji.

Program nadawany będzie za pośrednictwem TVP Stream od 12:00 do 24:00. Według zapowiedzi oglądać będzie można m.in. kultowe polskie filmy i seriale, takie jak "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy". Nie zabraknie również teatru, muzyki czy opery.

To nie będzie konkurencja dla TVP Kultura, raczej uzupełnienie. Poprzez streamingowy program, dostępny z poziomu smartfona czy laptopa, chcemy trafić latem do tych wszystkich, którzy wyjadą na wakacje i nie będą mieli dostępu do telewizora. A szerzej: trafiać chcemy do ludzi kultury, którzy (to żadna tajemnica) często po prostu nie mają telewizora.

Telewizyjni giganci wreszcie, po latach dominacji Netfliksa czy HBO Go, dostrzegli zalety internetu. Cieszy fakt, że Telewizja Polska również chce wykorzystać internet i wypuszcza do sieci swój najciekawszy kanał.

Moim zdaniem: na taki ruch TVP czekaliśmy od dawna

Pojawienie się TVP Kultura 2 bardzo mnie cieszy. Można mieć różne zdanie na temat Telewizji Polskiej, ale akurat kanał kulturalny pełen jest perełek. Oby filmy, które pojawiały się w telewizji, były równocześnie dostępne w sieci, żeby ci, którzy nie mają telewizora, nie czuli się pokrzywdzeni. Na papierze wszystko wygląda dobrze, choć oczywiście możemy zadać pytanie: TVP, dlaczego tak późno? Ale to byłoby już czepianie.

Niedawno premierę internetowej oferty miały programy Canal+. Francuski nadawca przygotował też serwis z premierami, niewymagający abonamentu.

źródło: Wirtualne Media

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)