Tym samolotem polatasz bez licencji

Pewien konstruktor zaprojektował pojazd latający tak lekki, że bliżej mu do lotni niż samolotu. Czy rzeczywiście można nim latać bez odpowiedniego przeszkolenia?

FlyNano
FlyNano
Grzegorz Nowak

Pewien konstruktor zaprojektował pojazd latający tak lekki, że bliżej mu do lotni niż samolotu. Czy rzeczywiście można nim latać bez odpowiedniego przeszkolenia?

Aki Suokas, projektant lotniczy i entuzjasta samolotów, stworzył projekt maszyny latającej, którą nazwał FlyNano. Pomysłodawca reklamuje swój pomysł jako sposób na latanie bez żadnych licencji i zbędnych kosztów - w niektórych krajach jest to możliwe.

FlyNano to jednomiejscowy pojazd latający, przystosowany do startu i lądowania na wodzie. Konstrukcja wykonana w całości z włókien węglowych waży zaledwie 70 kg, a maksymalny ciężar startowy wynosi 200 kg. FlyNano ma skrzydła o rozpiętości 5 metrów i może osiągać prędkość do 140 km/h.

FlyNano
FlyNano

Pojazd ma być dostępny w trzech wersjach: E 200 z silnikiem elektrycznym, G 240 z silnikiem spalinowym oraz ulepszona wersja "wyścigowa" R 260/300. Najdroższa opcja FlyNano ma się zamykać w cenie 27 tys. euro (w przeliczeniu ponad 100 tys. zł). Pierwsze dostawy tego ultralekkiego samolotu zostaną zrealizowane za 3 miesiące.

Niestety, w Polsce można pomarzyć o lataniu bez licencji - nawet na lotnie potrzebne są uprawnienia. Z drugiej strony lepiej, żeby osoby pilotujące jakikolwiek pojazd były odpowiednio przeszkolone - zmniejsza to ryzyko tragicznego wypadku.

FlyNano
FlyNano

Źródło: bornrich.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.