Ubieraj się jak asasyn albo czołgista z World of Tanks. Cosplay dla każdego

Ubrania rodem z gier przestaną kojarzyć się wyłącznie z branżowymi imprezami. Każdy może wyglądać jak ulubiony bohater, chodząc w jego stroju po ulicy.

Zdjęcie graczy pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie graczy pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

Wiadomo, z czym kojarzy nam się cosplay. Kolorowe włosy, maski, przerobione zbroje, miecze - i tak dalej, i tak dalej. Cosplay to zabawa dla największych fanów, która wymaga pracy i odpowiedniego miejsca na zaprezentowanie efektów. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś paradował po ulicach w przebraniu Kratosa z serii God of War:

Obraz

Nawet strój Lary Croft mógłby zostać różnie odebrany:

Obraz

Dzisiaj jednak bohaterowie gier są bardziej… ludzcy. Coraz więcej postaci z gier to po prostu zwykli ludzie żyjący w teraźniejszości lub w różnych okresach historycznych. Naśladowanie ich stroju w życiu codziennym jest więc prostsze i możliwe dla każdego.

Szafiarki w grze

Ubisoft promując swoją grę zaprosił do współpracy blogerkę modową Magdalenę Kostyszyn. Na potrzeby konkursu zaprezentowała “asasyńską” kreację:

Obraz
© http://venilakostis.com/assassins/

To dobry przykład na to, że gry mogą być modową inspiracją. I nic dziwnego - skoro ludzie ubierają się jak gwiazdy filmowe, to dlaczego mieliby nie naśladować bohaterów gier, znanych także na całym świecie?

Tym bardziej że sklepy z ubraniami dla graczy to nie tylko koszulki, czapki czy bluzy z logo gry, ewentualnie podobizną głównego bohatera. Na przykład na musterbrand.com znajdziemy kolekcje inspirowane konkretnymi tytułami. Cosplay jest na wyciągnięcie ręki i dla każdego.

Za 250 euro kupicie płaszcz głównego bohatera Assassin’s Creed: Unity:

Obraz

190 euro płaszcz z Watch Dogs:

Obraz

Jest też płaszcz z ostatniego Deus Eksa:

Obraz

Czapka uszatka? Znam z World of Tanks!

Są nawet kurtki i czapki inspirowane… World of Tanks. I co z tego, że to gra o czołgach, a czołgistów nie widzimy.

Obraz

Ale World Tanks jest popularne - na całym świecie zagrało już ponad 100 milionów graczy. Dlaczego więc nie dać im stroju kojarzącego się z ulubioną grą?

DLC w koszulkach to niejedyna zapowiedź romansu świata gier ze światem mody. Takich połączeń na pewno będzie więcej, bo pieniądze leżą przy konsolach. Grają już wszyscy, osoby o różnych zainteresowaniach, także modowych. Łatwo połączyć jedno z drugim.

DRAGON CON 2014 COSPLAY SHOWCASE

Tym bardziej że efekty mogą być bardzo ciekawe. Wystarczy zobaczyć na Assassin’s Creed: Unity i okres, w którym się rozgrywa - rewolucja francuska. Na ulicach widzimy ludzi ubranych w ciekawe, oryginalne, a dziś trochę zapomniane stroje. Gry mogą więc odświeżać mody, przypominając i odkrywając dawne kreacje.

Czy doczekamy się czasów, że nad grą czuwać będą także kreatorzy mody? Wcale bym się nie zdziwił - gry przestaną naśladować modowe zjawiska (główny bohater serii DmC się zmienił, żeby przypominać emo), a zaczną je kreować.

A cosplay stanie się czymś powszechnym i naturalnym dla każdego. I nawet ludzie będą tego nieświadomi.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.