Ultrabooki są za drogie? To się zmieni już niebawem!

Ultrabooki są za drogie? To się zmieni już niebawem!

Toshiba Portégé Z830
Toshiba Portégé Z830
Jacek Klimkowicz
06.09.2011 18:30, aktualizacja: 11.03.2022 10:57

Masz chrapkę na superlekkiego, żywotnego i wydajnego malucha, ale budżet nie pozwala? Mam zatem dobrą wiadomość. Szykują się duże cięcia cen!

Masz chrapkę na superlekkiego, żywotnego i wydajnego malucha, ale budżet nie pozwala? Mam zatem dobrą wiadomość. Szykują się duże cięcia cen!

Obecnie ceny zaprezentowanych ultrabooków wahają się w granicach 1000 dolarów (USA)/euro (Europa). Nieco niżej został wyceniony Acer Aspire S3. Również najtańsze Asusy z serii UX mają kosztować 899 dolarów.

Kompletnie sugerowanym przez Intela progiem cenowym nie przejęło się Lenovo. Zakup IdeaPada U300s ma wiązać się z uszczupleniem portfela o blisko 1200 dolarów. Mowa oczywiście o najtańszej konfiguracji...

Acer Aspire S3
Acer Aspire S3

Wygląda jednak na to, że producenci zdają sobie sprawę, iż ultrabooki są za drogie i jeśli mają zawojować rynek, to ich ceny muszą spaść do poziomu akceptowalnego dla przeciętnego użytkownika. Zapowiadają zatem, że będzie taniej.

Oczywiście nikt na tym etapie nie składa jeszcze wiążących obietnic, ale przykładowo prognozowane ceny kolejnej generacji ultrabooków Asusa zamykają się w przedziale 600-900 dolarów/euro. Również Lenovo wspomina o cięciach.

Wielkie nadzieje są związane z procesorami Intel Ivy Bridge, które powinny trafić na rynek na początku 2. kwartału 2012 roku. Wtedy też najprawdopodobniej ceny ultrabooków spadną do bardziej rozsądnego poziomu.

Źródło: Netbooknews.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)