Umbrella Recolector - parasol zbierający wodę

Umbrella Recolector - parasol zbierający wodę07.07.2010 00:40
umbrella recolector
umbrella recolector
Katarzyna Kieś

Parasol przestaje powoli być tylko przedmiotem chroniącym przed deszczem lub promieniami słonecznymi. W opisywanym tutaj „wcieleniu" staje się zbiornikiem na deszczówkę.

Parasol przestaje powoli być tylko przedmiotem chroniącym przed deszczem lub promieniami słonecznymi. W opisywanym tutaj „wcieleniu" staje się zbiornikiem na deszczówkę.

Jednym z paradoksów używania parasola jest to, iż cenna deszczówka spływa po nim i zwyczajnie się marnuje. Nie mogli pewnie na to patrzeć projektanci z argentyńskiej pracowni Synopsis i wymyślili Umbrellę Recolector – parasol do wyłapywania i filtrowania wody deszczowej (a oprócz tego do ochrony przed deszczem, rzecz jasna). Filtr działałby na tyle skutecznie, że deszczówka nadawałaby się do picia. Deszcz padający na Umbrellę Recolector trafiałby do zbiornika znajdującego się u szczytu parasola. Stamtąd przefiltrowana deszczówka spływałaby poprzez rączkę do butelki lub szklanki – zależnie od życzenia właściciela. Przefiltrowana woda byłaby tak dobrej jakości, że nadawałaby się do przechowywania.

Trudno orzec, czy Umbrella Recolector byłaby dobrym rozwiązaniem na każdą niepogodę. Designerzy nie wspominają bowiem nic o zjawisku kwaśnych deszczów (które akurat w Argentynie może i nie istnieje, ale na świecie są jednak rejony, w których takie opady jednak się pojawiają).

Ciekawi mnie też sugerowana pojemność zbiornika na zebraną deszczówkę – noszenie iluś tam litrów wody na jednej (zgiętej akurat i skierowanej w górę) ręce wymaga żelaznej kondycji mięśni rąk i struktur obręczy barkowej.

398416359354479054

Źródło: The Design Blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)