uPrint Plus - drukujemy w trójwymiarze

Producent drukarki 3D uPrint Plus nazywa swoje urządzenie "osobistym". W teorii każdy z nas mógłby dzięki niemu wydrukować sobie przedmioty. W praktyce przeszkodą może być cena - 20 000 dolarów.

uPrint Plus - drukujemy w trójwymiarze
Szymon Adamus

13.01.2010 | aktual.: 14.03.2022 08:51

Producent drukarki 3D uPrint Plus nazywa swoje urządzenie "osobistym". W teorii każdy z nas mógłby dzięki niemu wydrukować sobie przedmioty. W praktyce przeszkodą może być cena - 20 000 dolarów.

Około 56 000 złotych to dużo. Szczególnie, że istnieją alternatywy nawet za 750 dolarów. Co więcej do kosztów zakupu trzeba też dodać wysokie koszty utrzymania. Już w 2008 roku pisaliśmy o tym problemie. Czym więc chce zachęcić swoich klientów producent uPrint Plus? Po pierwsze drukarka ma pozwalać na tworzenie przedmiotów o wielkości 203 x 203 x 152 milimetrów (podobno o 33% więcej niż wcześniejsza wersja). Urządzenie ma też czerpać o 40% mniej surowca, a swoje trójwymiarowe wydruki kończyć szybciej (niestety tu producent nie podaje konkretów).

Na koniec producent oferuje kilka kolorów materiałów by gotowe przedmioty nabrały nieco barw. Dostępne kolory to: czerwony, niebieski, oliwkowy, ciemny szary, nektarynkowy, fluorescencyjny żółty i kolor kości słoniowej. Premiera nowej drukarki w marcu tego roku. Poprzedni model kupiło w pierwszych 9 miesiącach 1000 klientów.

Cena jednak nadal odstrasza. Może łatwiej i taniej byłoby zamówić przedmiot od firmy zewnętrznej. W USA taką ofertę ma chociażby ShapeWays. Znacie podobne firmy w Polsce?

Źródło: gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.