Vista, Facebook, a może @? Jak nowocześni rodzice nazywają swoje dzieci

Córka aktorki Gwyneth Paltrow ma na imię Apple, ale to imię ma więcej wspólnego ze zwykłym, pospolitym jabłkiem niż firmą z Cupertino. Nie brakuje jednak rodziców, którzy uwielbiają nowe technologie do tego stopnia, że skazują swoje dzieci na wieczne drwiny. Oto najdziwniejsze imiona, jakie nadano dzieciom.

Dziecko (Fot. Flickr/a4gpa/Lic. CC by-sa)
Dziecko (Fot. Flickr/a4gpa/Lic. CC by-sa)
Marta Wawrzyn

Córka aktorki Gwyneth Paltrow ma na imię Apple, ale to imię ma więcej wspólnego ze zwykłym, pospolitym jabłkiem niż firmą z Cupertino. Nie brakuje jednak rodziców, którzy uwielbiają nowe technologie do tego stopnia, że skazują swoje dzieci na wieczne drwiny. Oto najdziwniejsze imiona, jakie nadano dzieciom.

W Polsce panuje od paru lat moda na klasyczne imiona: Jan, Maria, Zofia, Franciszek, Leon. Ale reszta świata niekoniecznie lubi klasykę. Co jakiś czas pojawiają się w mediach historie rodziców, którzy tak bardzo kochają nowe technologie, że postanawiają uszczęśliwić swoje dzieci specyficznymi imionami.

Córka Hashtag i syn @

Listę najdziwniejszych imion dla dzieci, związanych w jakiś sposób z nowymi technologiami, publikuje Mashable. Przegląd jest fascynujący: w USA zeszłej jesieni przyszła na świat mała Hashtag (dobrze, że nie #Hashtag). W Egipcie pewien mężczyzna nazwał córkę Facebook, by docenić wkład społecznościowego giganta w tamtejszą rewolucję.

W Izraelu rodzice uznali, że lepszym imieniem dla dziewczynki jest Like. Pewna chińska para chciała nazwać syna @, ale okazało się, że chińskie dzieci nie mogą się nazywać @. Inne nietypowe imiona dla dzieci, które w ostatnim czasie przewijały się w mediach, to Google, Jon Blake Cusack 2.0 (bo Jr. Byłoby zbyt banalne), Vista.

Obraz

I oczywiście Siri. To imię właściwie nie jest aż tak dziwne, istniało zanim w ogóle usłyszeliśmy o wirtualnej asystentce. Ale dopiero po tym jak właściciele iPhone'ów zapoznali się z tą Siri, imię stało się naprawdę popularne.

Co na to właściciele "docenionych" marek?

Właściciele firm, które są "doceniane" w ten sposób przez młodych rodziców, teoretycznie powinni być wniebowzięci. Teoretycznie. Mashable pisze, że branża wcale nie uważa tego za pochlebstwo. Powód jest prosty: kiedy w mediach pojawia się taka historia, większość ludzi nie myśli "O, to musi być naprawdę świetna marka!", tylko zastanawia się, co z tymi rodzicami jest nie tak.

Dużo mniej powszechne są sytuacje, kiedy firma zachęca rodziców do podobnego kroku. Ale takie sytuacje też się zdarzają. Szlak przetarła Bethesda Softworks, która wystąpiła z nietypową propozycją dla młodych rodziców. Za serwisem Gram.pl:

Firma postanowiła, że rodzicom dzieci urodzonych 11 listopada 2011 roku, czyli w dniu premiery The Elder Scrolls V: Skyrim, przyzna pewną wartościową nagrodę, o ile ci nadadzą swemu potomkowi imię "Dovahkiin" (w świecie gry słowo to oznacza "Dragonborn", po naszemu "smoczy pomiot").

Znaleźli się tacy, którym takie imię nie przeszkadzało - Megan i Eric Kellermeyerowie. Małżeństwo zagwarantowało sobie dożywotnio darmowe gry Bethesdy. A tak prezentował się Smoczy pomiot tuż po narodzinach.

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.