VRGO: nietypowy kontroler VR

VRGO: nietypowy kontroler VR

VRGO: nietypowy kontroler VR
Juliusz Czarnecki
09.11.2015 19:06, aktualizacja: 10.03.2022 10:01

Wirtualna rzeczywistość to nie tylko gogle, ale też akcesoria VR. Jedno z ciekawszych rozwiązań zaprezentowali twórcy VRGO.

Akcesoria VR to już bardzo bogata oferta. Mamy między innymi bieżnie Virtuix Omni czy Cyberith Virtualizer, kamizelkę KOR-FX symulującą uderzenia pocisków, a także rękawice Control VR. Teraz do tego szalonego grona dołącza VRGO, czyli… nietypowy fotel dla gracza.

VRGO: Kickstarter Video

Największą zaletą VRGO jest to, że ruchy siedzącego przenoszone są do gry. Mowa tu przede wszystkim o wychyleniach i obrotach. Kręcąc fotelem poruszamy kamerą w grze. To szczególne ułatwienie dla grających w strzelaniny, gdzie obroty są niezwykle ważne. VRGO zastępuje więc myszkę czy analoga w padzie. Niepotrzebna może być też klawiatura i sam joystick, bowiem za pomocą VRGO da się w grach chodzić. Przechylając się w odpowiednią stronę wskazuje się kierunek ruchu.

VRGO: Alien Isolation Gameplay

Ten nietypowy kontroler waży cztery kilogramy. Bateria pozwala na pięć godzin zabawy. Po rozgrywce VRGO potraktować można jako schowek na gogle do wirtualnej rzeczywistości. Zmieszczą się niemal wszystkie, bo VRGO współpracuje z najpopularniejszymi zestawami: Oculus Rift, HTC Vive czy Samsung Gear VR. Niestety fotel nie działa na konsolach, więc nie będzie można nim grać na PlayStation 4 i PlayStation VR.

VRGO: Star Wars Battlefront Gameplay

VRGO na razie zbiera pieniądze na Kickstarterze, gdzie w promocyjnej cenie kosztuje 175 funtów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)