W skrócie: Google cenzuruje piratów, Rostowski ściga internautów

Zatoka Piratów na celowniku Google'a. Internauci, którzy sprzedają i kupują w Sieci, mogą mieć powody do obaw. Kolejne piloty nowych seriali udostępnione w Internecie przez amerykańskie stacje. Emma Watson zagraża Waszym komputerom. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie.

Piękna piratka ;) (Fot. Flickr/Nina Yasmine/Lic. CC by-nd)
Piękna piratka ;) (Fot. Flickr/Nina Yasmine/Lic. CC by-nd)
Marta Wawrzyn

Zatoka Piratów na celowniku Google'a. Internauci, którzy sprzedają i kupują w Sieci, mogą mieć powody do obaw. Kolejne piloty nowych seriali udostępnione w Internecie przez amerykańskie stacje. Emma Watson zagraża Waszym komputerom. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie.

  1. O aferze "Apple kontra A.pl" już piszą za granicą. Apple ma problem z polską firmą A.pl - pisały wczoraj polskie portale. Dziś można już o tym poczytać w zagranicznych serwisach – na przykład na stronie agencji Reuters.
  1. Google cenzuruje The Pirate Bay. Apple walczy z polskimi delikatesami, a Google bierze na celownik Zatokę Piratów. Gigant z Mountain View usuwa z wyników wyszukiwania linki prowadzące na stronę The Pirate Bay. Serwis The Next Web prezentuje, jak wygląda autouzupełnianie w wyszukiwarkach Google i Bing. Różnicy trudno nie zauważyć.
Fot. The Next Web
Fot. The Next Web
  1. Google prezentuje nową aplikację YouTube'a. Dzień przed konferencją Apple'a Google przedstawił nową aplikację YT dla iOS-a. Oferuje ona m.in. wyszukiwanie głosowe, większe możliwości udostępniania materiałów wideo w społecznościach, możliwość dodawania kanałów, nieco odświeżoną wyszukiwarkę. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ta aplikacja w ogóle powstała: Google w ten sposób rzucił rękawicę rywalowi chwilę przed jego wielkim dniem.
Fot. YouTube
Fot. YouTube
  1. Rostowski ściga internautów. "Fakt" w swoim zwykłym stylu donosi, że minister finansów zamierza sięgnąć do kieszeni internautów, którzy korzystają z aukcji internetowych. "Wystarczy, że w ciągu ostatnich 5 lat sprzedałeś lub kupiłeś w serwisie aukcyjnym i nie zapłaciłeś wymaganego podatku, a możesz być niemal pewien, że urząd skarbowy poprosi cię o naprawienie błędu" – pisze gazeta. I tym razem nie chodzi o firmy, tylko o osoby fizyczne, które najczęściej "zapominają" o zapłaceniu podatku.
  1. Lepiej nie róbcie tego w czasie jazdy. TechEBlog prezentuje zdjęcia kierowców wykonujących dziwne czynności za kółkiem. Używanie laptopa jest na drugim miejscu. Co jeszcze potrafią robić ludzie za kierownicą?
  1. Siedem pilotów nowych seriali wrzuconych do Sieci. Amerykańskie stacje telewizyjne w tym roku masowo promują swoje nowe produkcje, wrzucając je do Internetu. Flavorwire prezentuje siedem pilotów, które można legalnie obejrzeć w Internecie, oczywiście pod warunkiem, że mieszkacie w USA. Te piloty to: "Last Resort", "Revolution", "Go On", "Animal Practice", "Ben and Kate", "The Mindy Project" i "The New Normal". Jeżeli czytają mnie jakieś dziewczynki, już mogę polecić "The Mindy Project". Chłopczykom poleciłabym "Revolution", ale prawda jest taka, że sama nie wiem, czy z tego serialu może jeszcze wyjść coś sensownego.
  1. Wszystkie filmowe ataki na most Golden Gate. Czyli ciekawe wideo z Wykopu.

Attack on the Golden Gate Bridge - Supercut

  1. Wystrzegajcie się Emmy Watson. Dziewczynka z filmów o Harrym Potterze wyrosła na piękną kobietę, ale lepiej powstrzymać się od szukania jej fotek w Internecie. PC World donosi, że zajmująca się bezpieczeństwem w Sieci firma McAfee uznała nazwisko aktorki za najbardziej niebezpieczne dla internautów. Aż jeden na osiem wyników wyszukiwania dla hasła "Emma Watson" jest pułapką, która może skończyć się zainfekowaniem komputera. Inne panie, których zdjęć (zwłaszcza nagich) lepiej nie szukać, to Jessica Biel, Selena Gomez, Halle Berry, Megan Fox, Shakira, Cameron Diaz, Salma Hayek i Sofia Vergara. Pamiętajcie, zostaliście ostrzeżeni!
Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.