Walka w chmurze. OnLive rzuca wyzwanie PlayStation Now

Walka w chmurze. OnLive rzuca wyzwanie PlayStation Now

Walka w chmurze. OnLive rzuca wyzwanie PlayStation Now
Adam Bednarek
06.03.2014 23:35, aktualizacja: 10.03.2022 11:30

Coraz więcej wskazuje na to, że będziemy grać w chmurze. Do akcji ponownie wkracza OnLive, które będzie współpracować ze Steamem.

O PlayStation Now pisaliśmy niedawno. Sony chce, żebyśmy gry z PlayStation 4 i PlayStation 3 mogli uruchamiać na niemal każdym urządzeniu.

Rewolucja? Na pewno, bo konsola nie będzie nam do niczego potrzebna. Wystarczy smart-TV i już możemy zagrać w The Last of Us lub Killzone: Shadow Fall. To samo zrobimy na tablecie lub laptopie.

Podobną ofertą kusić będzie OnLive. Za 15 dol. miesięcznie możemy na dowolnym urządzeniu grać gry ze Steama, a w przyszłości z innych cyfrowych sklepów. Na razie oferta liczna nie jest (składa się z takich gier, jak Saint’s Row IV, Batman: Arkham Origins czy Dead Island), ale sam fakt, że tego typu tytuły odpalimy na tablecie, smart-TV czy starym laptopie, już imponuje.

Owszem, jeżeli tych gier nie mamy, to trzeba je kupić, więc usługa nie kosztuje tylko 15 dol. Jednak jeśli produkcje są na naszym koncie, to 15 zielonych za granie w Batman: Arkham Origins na tablecie wydaje się niską kwotą.

Testowana jest już również usługa OnLive Go, skupiająca się na grach MMO. Niebawem za jej pomocą zagramy w War Thunder na tablecie z Androidem albo słabym laptopie, który normalnej wersji by nie uciągnął.

Pomysł na granie w chmurze raczej Was nie zachwycił, sądząc po komentarzach pod tekstem o PlayStation Now. Mnie ta idea przekonuje coraz bardziej, a możliwość grania w gry, które na dany sprzęt nie wyszły, jest czymś niewyobrażalnym.

Obraz

Czy tak za parę lat będzie wyglądać granie? Nie będziemy potrzebowali konsol, komputerów, wystarczy smart-TV z padem i będziemy cieszyć się produkcjami z PlayStation 4 albo peceta?

To przyszłość. Dziś możemy cieszyć się tym, że coś takiego jak wymagania sprzętowe przestaje nas interesować. Mamy starego laptopa? Nie ma problemu, odpalimy grę na OnLive - i tak będzie chodzić. Nie tylko na słabym pececie, ale też na tablecie. Super.

Niebawem na pewno przyjrzymy się nowym funkcjom OnLive bliżej, tym bardziej że ruszyła otwarta beta.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)