WALKMAN S750 - czyli iPod killer Sony

WALKMAN S750 - czyli iPod killer Sony

Sony Walkman
Sony Walkman
Krzysztof Cyło
15.09.2010 12:50, aktualizacja: 11.03.2022 13:27

Świat nie kręci się tylko wokół produktów firmy z Cupertino. Inni producenci również mają sporo do zaoferowania w zakresie przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Przykładem jest Sony, które  właśnie zaprezentowało swój najnowszy player z serii WALKMAN.

Świat nie kręci się tylko wokół produktów firmy z Cupertino. Inni producenci również mają sporo do zaoferowania w zakresie przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Przykładem jest Sony, które  właśnie zaprezentowało swój najnowszy player z serii WALKMAN.

Ostatnio prezentowaliśmy najnowsze cacka Apple'a. Mowa oczywiście o odświeżonych wersjach iPodów z serii Shuffle, Nano i Touch. W komentarzach odnieśliście się do nich raczej bez większego entuzjazmu, choć z aprobatą. Nieco mniej optymizmu okazaliście w poście o cenach tych urządzeń. Co zatem powiecie na nowy, ultracienki i - najprawdopodobniej - świetnie grający odtwarzacz Sony WALKMAN S750?

Design playera może się podobać. Obudowa wykonana jest w całości z błyszczącego aluminium i ma grubość zaledwie 7 mm. Dostępne będą różne wersje kolorystyczne: różowa, niebieska, srebrna, czarna. W oczy rzuca się również 2-calowy ekran, który posłuży do oglądania materiałów wideo i przeglądania zdjęć. W notce prasowej nie padło ani jedno słowo o obecności radia FM. Możemy zatem założyć, że po prostu go nie ma. Pamięć wewnętrzna (8 GB lub 16 GB) powinna jednak zrekompensować ten mankament.

398411974125695438

Mocną stroną S750 wydaje się bateria, która wytrzyma 50 godzin ciągłego odtwarzania muzyki lub 10 godzin filmów. Ponadto urządzenie będzie wyposażone w wyjście telewizyjne. Maksymalna rozdzielczość klipów to 720 x 480.

Tak producent wypowiada się w najważniejszej kwestii, czyli jakości dźwięku:

Stylowy, metaliczny wygląd idzie w parze z bogatym i satysfakcjonującym dźwiękiem. Wysokiej jakości słuchawki douszne z serii EX pozwolą doświadczyć znakomitej jakości dźwięku, bez zagłuszeń z otoczenia, a to dzięki systemowi Digitial Noise Cancelling, który zredukuje ich 98%. [...] S750 wyposażono także w inne systemy Clear Audio od Sony - wszystko po to, byś mógł cieszyć się możliwie najlepszą jakością piosenek z Twojej kolekcji. Technologie Clear Bass i Clear Stereo dopełnia DSEE, które przywróci wysokie częstotliwości skompresowanym plikom audio.

Ponadto ma nie zabraknąć systemu SenseMe, który dostosowuje typ piosenek do nastroju użytkownika. Osobiście miałem z nim do czynienia w PSP, i szczerze mówiąc, kompletnie się do niego nie przekonałem.

398411974126023118

Oto pozostałe parametry, o których warto wiedzieć:

  • Jasny, dwucalowy ekran LCD z wysokim kontrastem i technologią TrueBlack.
  • Zarządzania biblioteką multimediów metodą \drag and drop\
  • transferowanie plików z iTunes oraz Windows Explorera.
  • Wymiary: 94 x 42,5 x 7,2 mm.
  • Waga: 55 g.

Sony WALKMAN S750 trafi na rynek już w październiku. Nie podano na razie ceny. Pytanie do Was: S750 czy najnowsze Nano - które byście wybrali?

Źródło: Geeky-gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)