Wbrew pozorom to nie są głośniki...

Wbrew pozorom to nie są głośniki...
Grzegorz Nowak

06.10.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To urządzenie, podobnie jak grzmiące basami głośniki, ma zwiększać doznania jakie czerpiemy z filmów oraz gier komputerowych. Spróbujcie zgadnąć, na czym polega jego działanie.

To urządzenie, podobnie jak grzmiące basami głośniki, ma zwiększać doznania jakie czerpiemy z filmów oraz gier komputerowych. Spróbujcie zgadnąć, na czym polega jego działanie.

Francuska firma Olf-action zaprezentowała projekt gadżetu przeznaczonego dla miłośników kina domowego i grania w gry komputerowe. Już teraz, w czasie gry lub oglądania filmów, jesteśmy bombardowani różnymi bodźcami - wzrokowymi i słuchowymi, które zwiększają komfort i radość płynącą z rozrywki.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/smellit_aroma_generator_2.jpg)

SMELLIT to gadżet zaprojektowany specjalnie po to, żeby rozrywka przed ekranem monitora lub telewizora zyskała dodatkowy, zapachowy wymiar. Francuska firma ma już na swoim koncie opracowanie systemu Odoravision, który pozwala na synchronizację zapachu z filmem. To pozwala mieć nadzieję, że ich kolejny projekt ma szansę na szybką realizację i już wkrótce będzie dostępny w sprzedaży.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/smellit_aroma_generator_1.jpg)

Patrząc na grafikę z Kratosem, można się zastanawiać, czy konsolowi gracze będą mogli poczuć wreszcie zapach krwi i odór śmierci. Poniżej możecie zobaczyć przykładową listę zapachów - wśród nich takie aromaty jak "Smell naked body" czy "Bad smells". SMELLIT będzie można powąchać w czasie Lisbon Design Show w Portugalii - impreza odbędzie się w dniach 11-15 października.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/smells_smellit_aromas.jpg)

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)