Wiecie, co to za gadżet?

Jest drogie, przydatne na co dzień i ma sporo wspólnego z jednym z najbardziej śmiercionośnych gadżetów na świecie. Żeby jednak zrobić komuś poważną krzywdę przedmiotami widocznymi na zdjęciu, trzeba by się solidnie namęczyć.

Wiecie, co to za gadżet?
Marek Maruszczak

Jest drogie, przydatne na co dzień i ma sporo wspólnego z jednym z najbardziej śmiercionośnych gadżetów na świecie. Żeby jednak zrobić komuś poważną krzywdę przedmiotami widocznymi na zdjęciu, trzeba by się solidnie namęczyć.

Widoczne na powyższej fotografii gadżeciki to Fonderie 47, czyli spinki do mankietów wykonane ze złota i fragmentów karabinu AK 47.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/fonderie_47_2.jpg)

Podczas wykonywania spinek zastosowano te same metody, z których korzystają twórcy szwajcarskich zegarków. Dzięki temu udało się połączyć 18-karatowe różowe złoto z fragmentami karabinów AK-47.

Spinki nie powstały wyłącznie dla ozdoby. Ich sprzedaż jest częścią akcji mającej za zadanie uwolnić Afrykę od niezwykle popularnych tam karabinów Kałasznikowa. Każdy zestaw złotych ozdóbek kosztuje aż 32 000 dolarów, ale środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wykupienie i zniszczenie broni.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.