Większość Polaków popełnia ten błąd. Oto do czego służy szuflada w piekarniku

Większość Polaków popełnia ten błąd. Oto do czego służy szuflada w piekarniku

Większość Polaków popełnia ten błąd. Oto do czego służy szuflada w piekarniku
Adam Bednarek
22.02.2021 10:08

Dla sporej części z nas to po prostu dodatkowe miejsce, w którym można schować akcesoria, takie jak patelnia czy inne kuchenne sprzęty. Tymczasem jej właściwe zastosowanie jest zupełnie inne.

To jedna z naszych niepisanych tradycji, w stylu kosza na śmieci pod zlewem - postępuje się tak w wielu polskich domach. O ile jednak w wyrzucaniu śmieci nie ma niczego nieprawidłowego, tak teoretycznie szuflada w piekarniku powstała z myślą o zupełnie innym użyciu.

Twórca piekarnika, albo przynajmniej autor znajdującej się w nim szuflady, musiał być pod wrażeniem kreatywności Polaków.

Choć zapewne w tym przypadku potrzeba była matką wynalazku - kuchnie w polskich blokach (lecz nie tylko) często projektowane były w modelu frankfurckim, zakładającym wykorzystanie minimum przestrzeni. Jako że nie każdy dysponował wieloma szafkami, rzeczy upychało się gdziekolwiek - choćby do piekarnikowej szuflady.

Rekonstrukcja kuchni frankfurckiej w Museum für angewandte Kunst (Muzeum Sztuk Użytkowych) w Wiedniu
Rekonstrukcja kuchni frankfurckiej w Museum für angewandte Kunst (Muzeum Sztuk Użytkowych) w Wiedniu© Wikipedia

Tymczasem ten schowek ma zastosowanie związane z przygotowaniem potraw.

Do szuflady powinno trafić przygotowane w piekarniku jedzenie, które zostało wyjęte świeżo po upieczeniu. W ten sposób sprawia się, że danie zachowa swoją soczystość, a także temperaturę.

Czyli to bardzo praktyczna funkcja w trakcie różnych domowych imprez. Choć pewnie górę weźmie prosta logika: częściej czekamy z jedzeniem na gości, czy potrzebujemy mieć patelnię i tłuczek pod ręką?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)