Wiertarki do 100 zł

Strona głównaWiertarki do 100 zł
24.07.2017 06:49
Wiertarka udarowa świetnie nadaje się do robienia dziur w betonie
Wiertarka udarowa świetnie nadaje się do robienia dziur w betonie
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/IvanMikhaylov
Tomasz Karkuć
Tomasz Karkuć

Jeśli szukacie prostej wiertarki, której nie zamierzacie szczególnie często używać, to mamy dla was dobrą wiadomość: za taki sprzęt nie zapłacicie dużo. Wystarczy, że wybierzecie odpowiedni model wiertarki do 100 zł. W tej cenie sklepy oferują głównie wiertarki udarowe, które idealnie nadają się do robienia otworów w betonie. Specjalnie dla was wybraliśmy najlepsze modele wiertarek do 100 zł.

Wiertarka OPP

Urządzenie firmy OPP to wyjątkowo tania wiertarka udarowa. W tym przypadku jakość jest jednak dużo wyższa od ceny. Wiertarka z udarem OPP ma bowiem mocny, jak na sprzęt tej klasy, 600-watowy silnik.

Wiertarkę OPP wyróżnia również duża częstotliwość udarów, która dochodzi do 48000 udarów na minutę. To ważne, bo wiertarki do 100 zł, a nawet sporo droższe sprzęty, wytwarzają zazwyczaj udary o bardzo małej energii (np. 1 J), przez co są niezbyt skuteczne. Dlatego im większa jest częstotliwość udarów, tym szybciej wywiercicie otwór w danym materiale.

Urządzenie marki OPP ma kabel o długości 2 metrów, który w większości pomieszczeń powinien wystarczyć do swobodnego operowania wiertarką. W razie problemu zawsze możecie ratować się podłączeniem wiertarki do przedłużacza.

Wiertarka Verto 50G509

Jeśli zależy wam na wiertarce z wygodnym uchwytem, który szybko można przymocować, to powinien was zainteresować model Verto 50G509. Wiertarka udarowa Verto 50G509 została wyposażona bowiem w bezkluczykowy uchwyt, a jej dodatkowym atutem jest regulacja prędkości. Dzięki regulacji prędkości będziecie mogli dopasować intensywność pracy urządzenia do materiału, w jakim wiercicie otwór. Pamiętajcie, że w przypadku wiercenia w betonie najlepiej ustawić możliwie najwyższą prędkość.

Verto 50G509 to odpowiedni wybór dla osób, które szukają wiertarki do 100 zł ze zmianą kierunku obrotów. Dzięki tej funkcji wiertarka od Verto świetnie nada się do wkręcania i wykręcania wszelkich wkrętów.

Wiertarka Matrix EM-ED-E 500-13

Udarowa wiertarka firmy Matrix charakteryzuje się m.in. niewielkim poborem mocy. To zaleta ze względu na ekonomię i ekologię, ale i wada, gdyż słabszy silnik oznacza gorszą skuteczność wiertarki w przypadku wiercenia w twardych materiałach, takich jak beton.

Urządzenie Matrix EM-ED-E 500-13 posiada stosunkowo wysoką, jak na wiertarkę w cenie poniżej 100 zł, prędkość obrotów. Ten model może bowiem wykonać do 2900 obrotów w ciągu minuty, co na pewno przyspieszy wiercenie.

Dużym plusem wiertarki z udarem firmy Matrix jest też ogranicznik głębokości. Dzięki niemu będziecie mogli ustawić urządzenie w taki sposób, aby nie wywiercić otworu głębszego niż zamierzaliście, co często przytrafia się majsterkowiczom-amatorom.

Wiertarka Hecht 1065

Hecht 1065 to zdecydowanie jedna z najlepszych wiertarek do 100 zł. Ta wiertarka udarowa ma najlepszy spośród wszystkich urządzeń w tym zestawieniu silnik, którego moc wynosi 650 W. Poza tym wiertarka marki Hecht może wykonać w ciągu minuty ponad 50 tysięcy udarów, co czyni ją idealnym, choć niedrogim sprzętem do wiercenia w betonie.

Jeśli szukacie wyjątkowo lekkiej wiertarki, model Hecht 1065 również pod tym względem okaże się dobrym wyborem. Waga tego urządzenia wynosi niewiele ponad 1,5 kg. Dodatkowo dzięki komfortowej rączce z gumy będziecie mogli naprawdę łatwo operować tą wiertarką z udarem i mocno ją dociskać podczas robienia otworów w twardych materiałach.

Udostępnij:
Komentarze (9)