Praktyczne skrzynki na narzędzia

Wybór skrzynki na narzędzia wymaga uwzględnienia takich właściwości jak wymiary, sposób wykonania, a także przeznaczenie skrzynki. Tylko w ten sposób będziemy mogli kupić praktyczną skrzynkę na narzędzia. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

Dobra skrzynka to taka, z której narzędzia nie będą wystawać
Dobra skrzynka to taka, z której narzędzia nie będą wystawać
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/markpeterman
Tomasz Karkuć

10.07.2017 | aktual.: 09.03.2022 11:04

Skrzynki na narzędzia – duże czy małe?

Jak wybrać praktyczną skrzynkę narzędziową? Praktyczna skrzynka to przede wszystkim taka, w której zmieścimy wszystkie swoje narzędzia, ewentualnie najpotrzebniejsze z nich. W związku z tym musimy wybrać, czy chcemy zaopatrzyć się w dużą skrzynkę na narzędzia, czy w małą skrzynkę narzędziową.

Producenci zwykle nie podają informacji, jaka jest pojemność danej skrzynki narzędziowej, dlatego wybierając dużą skrzynkę należy się kierować jej wymiarami. Za duże i praktyczne skrzynki na narzędzia uznaje się modele, które mają co najmniej 45 centymetrów szerokości.

Bardzo ważna jest też głębokość danej skrzynki na narzędzia. Głębokość praktycznej skrzynki narzędziowej powinna wynosić co najmniej tyle, aby mogły zmieścić się w niej nasze największe narzędzia, np. wiertarka.

Warto również zwracać uwagę na liczbę wszelkich szuflad, schowków i pojemników znajdujących się w danej skrzynce na narzędzia. Z reguły im jest ich więcej, tym bardziej praktyczna jest dana skrzynka. Jeśli jednak potrzebujemy miejsca na wyjątkowo duże narzędzia, musimy się kierować jak najmniejszą liczbą przegródek w skrzynce, bo to oznacza większą pojemność każdej z nich.

Małe skrzynki na narzędzia mają zwykle nieco ponad 20 cm szerokości. Małe skrzynki narzędziowe również mogą okazać się bardzo praktyczne, gdyż świetnie nadają się np. do trzymania w samochodzie. W małej skrzynce zmieszczą się wszystkie najważniejsze narzędzia, takie jak śrubokręty, klucze czy kombinerki.

Przestępstwa w białych rękawiczkach

Skrzynki na narzędzia – z jakiego materiału?

Materiał, z jakiego wykonana jest skrzynka na narzędzia, powinien mieć znaczenie dla majsterkowiczów, którzy wszędzie zabierają skrzynkę ze sobą. Jeśli nie chcemy, aby nasza skrzynka pękła podczas częstego przenoszenia i przewożenia, najbardziej praktyczna może okazać się metalowa skrzynka na narzędzia, zrobiona np. ze stalowej blachy.

Większość skrzynek narzędziowych zrobionych jest jednak z plastiku, który również może być dobrym materiałem. W takim przypadku liczy się jakość wykonania danej skrzynki na narzędzia – przede wszystkim to, czy ściany i pokrywa skrzynki są odpowiednio grube.

Niektóre skrzynki na narzędzia, mimo że są zrobione z plastiku, mają bardzo praktyczne aluminiowe zapięcia, dzięki którym pokrywa lepiej się trzyma, a narzędzia nie wylatują na zewnątrz.

Mobilne skrzynki na narzędzia

Osoby, które często zabierają narzędzia ze sobą, powinny zaopatrzyć się w praktyczne, mobilne skrzynki narzędziowe. Mogą to być skrzynki narzędziowe na kółkach, dzięki którym nie trzeba dźwigać ciężkiego sprzętu. Skrzynki na narzędzia z kółkami mogą służyć zarówno profesjonalistom, jak i majsterkowiczom-amatorom, którzy chowają w nich duże narzędzia.

Funkcjonalne skrzynki na narzędzia

Najbardziej praktyczne skrzynki narzędziowe to dla niektórych takie, które spełniają więcej niż jedną funkcję. Istnieją np. skrzynki na narzędzia w postaci... taboretu. Dzięki temu gadżetowi 2w1 w naszym domu, garażu czy warsztacie zyskamy dodatkowe miejsce. Zwykle jednak skrzynki tego typu nie mają zbyt wielkiej pojemności, dlatego można w nich trzymać jedynie najbardziej potrzebne narzędzia.

Za bardzo praktyczne trzeba też uznać skrzynki na narzędzia z organizerem. Organizer w przypadku skrzynek to nic innego jak zestaw pojemników na drobiazgi, takie jak najmniejsze narzędzia, śruby, gwoździe czy kołki rozporowe.

Skrzynki na narzędzia z organizerem to doskonała propozycja dla osób, które lubią mieć wszystko posegregowane. Oczywiście oprócz organizera ten rodzaj skrzynek na narzędzia ma też wydzieloną przestrzeń na większe akcesoria.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.