Wieże nadajników telefonii komórkowej zasilane przez nietypowe turbiny wiatrowe

Firma Helix Wind przeprowadzi test, w których chce sprawdzić czy dwie małe turbiny wiatrowe będą w stanie zasilić wieże nadawcze telefonii komórkowej. Eksperyment ma być przeprowadzony w Południowej Kalifornii.

turbina wiatrowa helix
turbina wiatrowa helix
Marcin Krzewicki

Firma Helix Wind przeprowadzi test, w których chce sprawdzić czy dwie małe turbiny wiatrowe będą w stanie zasilić wieże nadawcze telefonii komórkowej. Eksperyment ma być przeprowadzony w Południowej Kalifornii.

Będzie to pierwszy tego typu sprawdzian. Przewidywany, ale niedokładny termin badania jest przewidziany na początek roku 2010. Statystyki podczas procesu zasilania będą analizowane przez maksymalny okres 3 miesięcy. Po tym czasie wieża zostanie podłączona do tradycyjnej sieci energetycznej.

Do tej pory żadne tego typu nadajniki nie wykorzystywały odnawialnych źródeł energii, a jak wiemy takie stacje telekomunikacyjne wyrastają jak grzyby po deszczu. Przy okazji ich zapotrzebowanie na energię elektryczną do najmniejszych nie należy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, operatorzy sieci komórkowych będą wyposażać nadajniki w niewielkie turbiny wiatrowe. Ewentualne nadwyżki energii będą mogły być odsprzedawane elektrowniom, zakładom przemysłowym, a może nawet prywatnym konsumentom.

Niestety należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ równie dobrze próba zasilania może zakończyć się niepowodzeniem nie wspominając już o innych planach wykorzystania zielonej energii.

źródło: goodcleantech

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.