Windows Seven i walka z Malware

Microsoft ma zamiar wprowadzić do systemu Windows Seven małą zmianę, która według firmy ma mieć kluczowy wpływ na ilość rozprzestrzenianego pomiędzy komputerami, szkodliwego oprogramowania malware, w tym właśnie sławnego Confickera.

Windows Seven i walka z Malware
Kamil Ciuksa

29.04.2009 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ma zamiar wprowadzić do systemu Windows Seven małą zmianę, która według firmy ma mieć kluczowy wpływ na ilość rozprzestrzenianego pomiędzy komputerami, szkodliwego oprogramowania malware, w tym właśnie sławnego Confickera.

Firma Microsoft, a raczej jej kluczowi specjaliści do spraw bezpieczeństwa uważają, że funkcja autostartu (autoplay) która wykorzystywana jest w przenośnych mediach, takich jak płyty CD, DVD, urządzenia USB jest odpowiedzialna za najszybsze rozprzestrzenianie się malware pomiędzy komputerami.

Po wielu raportach o rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania poprzez przenośne dyski USB oraz "pendrivy" jakie opublikowały największe firmy związane z bezpieczeństwem oraz usuwaniem złośliwego oprogramowania, Microsoft postanowił w końcu coś zrobić w tym kierunku.

Zmieniona została funkcja autoodtwarzania, która domyślnie będzie blokowała autouruchamianie zadań z przenośnych dysków USB oraz "pendrivów". Nośniki optyczne nie będą standardowo blokowane, autouruchamianie zadań dla nośników optycznych będzie działać jak do tej pory. Wszyscy, którzy mieli okazje używać już Windowsa Seven RC możliwe, że zwrócili uwagę na tą zmianę. Została ona właśnie wprowadzona w wersji RC systemu Windows Seven.

Microsoft planuje wprowadzić podobną zmianę (w formie aktualizacji) w działaniu autoodtwarzania również w systemach Windows Xp oraz Vista.

Źródło: Eweek.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.