Wpadka Mozilli. Dane użytkowników Firefoksa wyciekły do Sieci

Mozilla przyznała, że z serwisu z dodatkami do Firefoksa wyciekły informacje o użytkownikach. Internauci korzystający z witryny zostali już poinformowani o problemie. Co znajdowało się w ujawnionej paczce danych?

Smutny lisek (Fot. Flickr/yyq123/Lic. CC by-sa)
Smutny lisek (Fot. Flickr/yyq123/Lic. CC by-sa)
Mariusz Kosakowski

Mozilla przyznała, że z serwisu z dodatkami do Firefoksa wyciekły informacje o użytkownikach. Internauci korzystający z witryny zostali już poinformowani o problemie. Co znajdowało się w ujawnionej paczce danych?

Oficjalnie oprócz pracowników Mozilli dostęp do wrażliwych danych serwisu addons.mozilla.org zyskała tylko jedna niepowołana osoba. Poinformowała ona administratorów o luce. Władze fundacji podjęły decyzję o zresetowaniu haseł - poinformował Niebezpiecznik.pl.

W jawnej bazie znajdowały się e-maile, nazwiska i algorytmy MD5. O możliwości ujawnienia danych osobowych – jak pisze Mozilla w liście do użytkowników – producent Firefoksa wiedział już 17 grudnia.

Mozilla nie spieszyła się z publikowaniem informacji, zrobiła to dopiero po 10 dniach. Tyle miała rzekomo trwać analiza serwera, na którym doszło do wycieku.

Twórcy Firefoksa ewidentnie mieli więcej szczęścia niż rozumu. Osoba, która zyskała niepowołany dostęp, uczciwie poinformowała o luce fundację. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że naprawdę nie spożytkowała pozyskanych danych...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.