Wpisz w Google'a 241543903 i... Najdziwniejszy mem 2010 roku?

Pytaliście kiedykolwiek Google'a o ciąg znaków 241543903? Nie? Najwyższy czas to zrobić – poznacie jeden z najdziwniejszych memów 2010 roku.

241543903 (Fot. Flickr/John Markos O'Neill/Lic. CC by-sa)
241543903 (Fot. Flickr/John Markos O'Neill/Lic. CC by-sa)
Łukasz Michalik

Pytaliście kiedykolwiek Google'a o ciąg znaków 241543903? Nie? Najwyższy czas to zrobić – poznacie jeden z najdziwniejszych memów 2010 roku.

Zabawa zaczęła się w 2009, ale dopiero następny rok przyniósł jej dużą popularność. Zasady są proste: trzeba zrobić sobie zdjęcie z głową w lodówce, a następnie wrzucić je do Sieci z nazwą, opisem lub tagiem 241543903.

W rezultacie osoba, która wpisze w wyszukiwarkę charakterystyczny ciąg cyfr, w wynikach wyszukiwania otrzyma (prawie) wyłącznie zdjęcia głów w lodówkach.

Trudno zgadnąć, jaka błyskotliwa myśl przewodnia towarzyszyła twórcy tego memu, ale absurdalna inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem internautów.

Na stronie 241543903.com możemy zapoznać się z całą akcją, a w serwisach społecznościowych bez trudu znajdziemy liczne konta poświęcone temu fenomenowi. Niewinne do tej pory wnętrze lodówki już nigdy nie będzie takie samo... ;)

Przed wiekami Mikołaj Rej pisał „Polacy nie gęsi (…)”. Również w polskiej części Sieci nie brakuje absurdalnych memów:

Jedziemy ! Dawaj Malina!

Przed laty szaloną popularność zdobył Krzysztof Kononowicz. Powstałe w kolejnych latach Dawaj Malina!, Forfiter i wiele innych na stałe zapisały się w zbiorowej pamięci polskich internautów.

Jakie inne polskie memy można Waszym zdaniem zaliczyć do najbardziej absurdalnych?

Źródło: TheNextWeb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.