Wpiszcie w wyszukiwarkę grafiki Google "Atari Breakout" i sprawdźcie, co się stanie

Nudzi Wam się już dziś w pracy i koniecznie potrzebujcie przerwy? Oto Wasza szansa. Google przygotował przyjemną niespodziankę dla wszystkich, którzy kiedyś tracili długie godziny, grając w Breakout.

Breakout w Google
Breakout w Google
Marta Wawrzyn

Nudzi Wam się już dziś w pracy i koniecznie potrzebujcie przerwy? Oto Wasza szansa. Google przygotował przyjemną niespodziankę dla wszystkich, którzy kiedyś tracili długie godziny, grając w Breakout.

Miałam dziś szczery zamiar trochę popracować, ale usłyszałam, że koniecznie muszę wpisać "Atari Breakout" do Google Images. I zaczęło się. Kwadrans, potem drugi kwadrans i kolejny... Za chwilę sami się przekonacie, że można tak bez końca.

Breakout ma 37 lat

Google świętuje dziś 37 lat Atari Breakout bardzo, ale to bardzo fajnym Easter Egg: grą, która sprawia, że człowiekowi przypomina się dzieciństwo. Żeby w nią zagrać, wpiszcie "Atari Breakout" w w wyszukiwarkę grafiki, naciśnijcie Enter i poczekajcie chwilę. Breakout, którego zobaczycie chwilę później, jest podobny do oryginalnej gry na automaty. Polega na niszczeniu ceglanego muru poprzez odbijanie piłki.

Nieważne, że nie jesteśmy już dziećmi – zabawa, którą proponuje Google, potrafi być równie pochłaniająca co prawdziwy Breakout. A na dodatek można od razu pochwalić się w Google+ wynikiem i tym samym pomóc zwiększyć zastępy graczy.

Jobs, Wozniak i 700 dolarów

Breakout zadebiutował w 1976 roku i jest z nim związana fajna historia, zawierająca dwa ważne nazwiska. Prototyp gry dla jednego gracza, opartej na Pongu miał przygotować młodziutki Steve Jobs, zaczynający pracę w Atari. Dostał 700 dolarów za wykonanie projektu w cztery dni. Do tego obiecano mu 100 dolarów za każdy wyprodukowany chip z grą.

Atari Breakout
Atari Breakout

Co zrobił Jobs? Mówiąc w skrócie, poszedł do Steve'a Wozniaka i zwalił pracę na niego. Wozniak cztery dni pracował niemal bez przerwy i stworzył grę praktycznie od zera. Dostał od Jobsa 350 dolarów, ale nie miał w ogóle pojęcia, że przyszły szef Apple'a ma obiecane jeszcze więcej pieniędzy.

W końcu projektu Wozniaka i tak nie wykorzystano, ale ta historia do tej pory jest powtarzana w formie anedgoty, kiedy mówi się o jednej z najbardziej kultowych gier firmy Atari.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.