Wrzucisz swój sen na kartę pamięci

Że Japończycy postradali zmysły, nie ulega wątpliwości. Fakt faktem jednak, iż czasem uda im się wymyślić coś ciekawego. Ot, na ten przykład, stworzyli gadżet, który sprawi, że wreszcie dowiesz się, czemu kolejny raz się nie wyspałeś!

Wrzucisz swój sen na kartę pamięci
Paweł Piejko

Że Japończycy postradali zmysły, nie ulega wątpliwości. Fakt faktem jednak, iż czasem uda im się wymyślić coś ciekawego. Ot, na ten przykład, stworzyli gadżet, który sprawi, że wreszcie dowiesz się, czemu kolejny raz się nie wyspałeś!

Senna mata, zwana też Sleep Scan, pozwoli zbadać długość snu, ile razy użytkownik się budził i na ile głęboki był jego sen. Urządzenie wyposażono w czujniki, które mierzą puls śpiącego, a także prędkość bicia serca oraz ruchy ciała. To wystarczy, aby zebrać wszystkie powyższe informacje i zapisać je na karcie pamięci SD, którą umieszczamy w Sleep Scan przed użyciem maty. Potem trzeba zgrać dane na komputer i skorzystać z dołączonego oprogramowania, aby dowiedzieć się wszystkiego o swoim śnie. Co ciekawe, do mierzenie snu wykorzystywana jest woda destylowana, znajdująca się w macie, w czujnikach, która przekazuje zmieniające się wibracje urządzenia.

Producent maty wierzy, iż jest w stanie dotrzeć ze swym ciekawym gadżetem nie tylko do szpitali zajmujących się badaniem zaburzeń snu. Sleep Scan ma ponoć znaleźć się także w hotelach i domach prywatnych. Jej cena powinna na to pozwolić, gdyż będzie kosztowała ok. 391$.

OK, to ja czekam na urządzenie, które zapisze na karcie mój sen i pozwoli sobie go obejrzeć w HD, a potem wrzucić na YouTube:>

Obraz
Obraz

Źródło: tech-on

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.