Wydrukuj swoją podobiznę 3D dzięki Kinectowi [wideo]

Już nieraz na Gadżetomanii pokazywaliśmy, że możliwości wykorzystania zhackowanego Kinecta znacząco przekraczają kontrolowanie gier wideo. Tym razem ciekawy efekt daje połączenie kontrolera do Xboxa z technologią druku 3D.

Wydruk 3D
Wydruk 3D
Grzegorz Nowak

Już nieraz na Gadżetomanii pokazywaliśmy, że możliwości wykorzystania zhackowanego Kinecta znacząco przekraczają kontrolowanie gier wideo. Tym razem ciekawy efekt daje połączenie kontrolera do Xboxa z technologią druku 3D.

Twórcy projektu Fabricate Yourself postanowili stworzyć oprogramowanie wykorzystujące kontroler Microsoftu do stworzenia wirtualnych modeli 3D człowieka. Uchwycone dzięki Kinectowi kształty uczestników projektu, drukowane są następnie dzięki technologii druku trójwymiarowego. Modele przypominają kształtem niewielkie puzzle, w których odciśnięte są ludzkie kształty (przypomina to nieco Hana Solo zanurzonego w karbonicie).

Twórcy zaznaczają, że ich projekt jest na razie prototypem i rzeczywiście modele 3D nie są zbyt szczegółowe. Sam pomysł wydaje się jednak ciekawy, a autorzy zapowiadają poprawienie jakości i kolejne projekty wykorzystującą tę samą technologię.

Poniżej filmik pokazujący, jak wygląda przechwytywanie obrazu, oraz gotowe, wydrukowane modele 3D.

Fabricate Yourself

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.