Wynalazca samouk skonstruował chodzący elektryczny wózek inwalidzki (wideo)

67letni wynalazca Li Rongbiao stał się jedną z głównych atrakcji chińskich mediów. Wszystko za sprawą własnoręcznie zbudowanego elektrycznego wózka inwalidzkiego, umożliwiającego pokonywanie schodów.

Wynalazca samouk skonstruował chodzący elektryczny wózek inwalidzki (wideo)
Marek Maruszczak

01.12.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

67letni wynalazca Li Rongbiao stał się jedną z głównych atrakcji chińskich mediów. Wszystko za sprawą własnoręcznie zbudowanego elektrycznego wózka inwalidzkiego, umożliwiającego pokonywanie schodów.

Rongabio przez sześć miesięcy uczył się z książek projektowania komputerowego. Przez kolejne pół roku samodzielnie pracował nad złożeniem całego urządzenia.

Wszystko zaczęło się, gdy żona wynalazcy złamała nogę. Pokonanie czterech pięter, jakie dzieliły od ziemi mieszkanie państwa Rongabio, zajmowało ponad pół godziny. Wtedy Li zajął się budową elektrycznego wózka inwalidzkiego, który nie kosztowałby niemal tyle, co nowy samochód.

Praca pochłonęła go do tego stopnia, że wydawał na nią wszystkie swoje dochody, oszczędności oraz pieniądze ze sprzedaży mieszkania (70 000 USD).

Wysiłek i pieniądze nie poszły na marne. Wózek błyskawicznie zyskuje popularność. Na jednym ładowaniu jest w stanie pokonać 3 000 stopni, co stanowi odpowiednik pięćdziesięciu pięter.

30 wózków już znalazło nabywców, a kolejni zainteresowani czekają na następne 300 sztuk.

Źródło: Weird Asian News

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.