Wysyp nowości od AOC. Zobacz pięć monitorów gamingowych od Tajwańczyków

Dwa z nich mają płaską matrycę, pozostałe zakrzywioną. Natomiast wszystkie mogą pochwalić się rozdzielczością Full HD i częstotliwością odświeżania 240 Hz.

Jeden z pięciu monitorów gamingowych firmy AOC - model C27G2ZE
Jeden z pięciu monitorów gamingowych firmy AOC - model C27G2ZE

14.05.2020 18:23

Płaskie monitory, które trafiły do oferty mogą pochwalić się ekranami o przekątnej 23,8 cala. Z pozostałej trójki jeden jest 31,5 calowym gigantem i ma dwóch, 27-calowych braci.

24G2ZE oraz 24G2ZU to nowe monitory z serii G2 z płaską matrycą TN. Pozostałe prezentowane konstrukcje − C27G2ZE, C27G2ZU oraz C32G2ZE − zostały oparte na zakrzywionych matrycach VA. Każdy model odświeża obraz z częstotliwością 240 Hz przy rozdzielczości 1920 x 1080 px.

Wszystkie otrzymały certyfikację AMD FreeSync Premium. Oznacza to wsparcie dla technologii LFC (Low Framerate Compensation), która ma zwiększyć wrażenia płynności, gdy karta graficzna generuje małą liczbę klatek na sekundę. Ponadto LFC pozwala, by technologia FreeSync była zawsze aktywna. Jeśli wartość FPS zacznie spadać poniżej zakresu obsługiwanego przez FreeSync, LFC powiela klatki wyświetlanego obrazu.

Na tym nie koniec. Wszystkie monitory z serii G2 nie wymagają narzędzi do złożenia i można je zamontować na opcjonalnym uchwycie w standardzie VESA 100 x 100.

Warto również dodać, że modele z nazwami kończącymi się literami „ZU” umożliwiają zmianę nachylenia panelu, jego obrót (w tym tryb pivot) i zmianę wysokości.

Obraz
© mat. prasowe

Ponadto zamontowano w nich głośniki oraz czteroportowe koncentratory USB 3.0.

Sugerowane ceny detaliczne oraz dostępność nowych monitorów AOC prezentują się następująco (w nawiasach miesiące premiery):

• 24G2ZE – 1 409 PLN – lipiec

• 24G2ZU – 1 499 PLN – lipiec

• C27G2ZE – 1 449 PLN – czerwiec

• C27G2ZU – 1 539 PLN – maj

• C32G2ZE – 1 719 PLN – lipiec

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.