Xbox Series X|S: Microsoft potwierdza, że będzie Netflix, HBO Go, Spotify

Xbox Series X|S: Microsoft potwierdza, że będzie Netflix, HBO Go, Spotify

Xbox Series X|S: Microsoft potwierdza, że będzie Netflix, HBO Go, Spotify
Adam Bednarek
05.11.2020 11:20, aktualizacja: 08.03.2022 14:32

Premiera nowych Xboksów coraz więcej. Od dawna konsole Microsoftu nie służą wyłącznie do grania, a są też centrum domowej rozrywki. Przyglądamy się, jakie aplikacje będzie można odpalić na Xbox Series X i Xbox Series S.

Premiera nowych Xboksów już 10 listopada. Oczywiście do Xbox Series X|S przyciągają gry, podzespoły i usługi takie jak Game Pass, ale dziś normą jest, że konsola powinna mieć filmowo-muzyczne aplikacje.

I tych w Xboksie Series X i Xboksie Series S nie zabraknie. Wśród nich znajdą się: Netflix, Disney+, HBO Max, Spotify, YouTube, Amazon Prime Video, Hulu, NBC Peacock, Vudu, FandangoNow, Twitch, Sky Go, NOW TV, Sky Ticket oraz wiele więcej.

Oczywiście nie wszystkie są dostępne w Polsce. Jak informuje Microsoft, na konsolach nowej generacji znaleźć będzie można popularne aplikacje stworzone z myślą o rozrywce, które dostępne są dzisiaj na Xbox One.

Co za tym idzie, znajdziemy zamiast HBO Max - HBO Go. Próżno szukać Disney+, wszak usługa nie działa w Polsce, mimo podchodów Disneya.

Xbox Series X|S w sklepach: będą problemy z dostępnością?

Mimo że premiera Xbox Series X|S już 10 listopada, nowe rządowe obostrzenia mogą wpłynąć na dostępność konsol w Polsce. Zamknięta będzie większość sklepów w galeriach handlowych, w tym te z elektroniką.

  • W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą ograniczeń w handlu detalicznym wywołaną pandemią Covid-19, Microsoft pragnie zapewnić, iż ilości konsol Xbox Series X|S alokowane na polski rynek pozostaną bez zmian - komentuje Microsoft.

Jak sklepy planują to rozwiązać? Na przykład x-kom w oświadczeniu przesłanym redakcji dobreprogramy ma następujący sposób:

Konsole nowej generacji, które zostały zamówione z odbiorem w salonie, wyślemy do Paczkomatu lub kurierem na wskazany przez klienta adres. Oczywiście na nasz koszt. Zupełnie tak samo będzie z innymi popularnymi preorderami: nowymi RTX-ami czy iPhonami. Generalnie przyjęliśmy zasadę, że wszelkie zakupy powyżej tysiąca złotych przekierujemy z salonu do Paczkomatu lub do kuriera. Jeżeli sprzęt z dostawą do salonu był w przedziale cenowym 500-1000 złotych, wtedy podzielimy się z klientem kosztami wysyłki. Jeśli cena była poniżej 500 złotych, wtedy koszt dostawy poniesie klient.

Na inne punkty sprzedaży liczy też Media Markt.

  • Nasi klienci mogą być spokojni. Znajdziemy właściwe rozwiązanie, żeby mogli cieszyć się zakupioną konsolą jak najszybciej. Nie wszystkie nasze sklepy będą zamknięte, a mamy również do dyspozycji blisko 20 tys. punktów odbioru i opcję bezpłatnej dostawy do domu. – uspokaja Paweł Kuźma, E-Commerce Dyrektor w MediaMarkt
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)