Yuu‑chan - Prawdziwy żółw ninja (wideo)

Współczesna medycyna nie poprzestaje na czerpaniu inspiracji ze świata przyrody. Firmy, które zajmują się pomaganiem ludziom podają pomocną dłoń także zwierzętom w tym przypadku twórca protez pomógł uratować żółwia morskiego.

Yuu-chan - Prawdziwy żółw ninja (wideo)
Marek Maruszczak

Współczesna medycyna nie poprzestaje na czerpaniu inspiracji ze świata przyrody. Firmy, które zajmują się pomaganiem ludziom podają pomocną dłoń także zwierzętom w tym przypadku twórca protez pomógł uratować żółwia morskiego.

Żółwica Yuu-chan straciła część przednich płetw podczas ataku rekina. Następnie wpadła w sieć rybacką i została wyciągnięta na powierzchnię kutra.

Obraz

Yuu-chan należy do zagrożonego gatunku. Na prośbę Stowarzyszenia Żółwii Morskich Japonii, grupa naukowców pomogła niepełnosprawnemu zwierzęciu.

Obraz

Uczeni zaprojektowali prototyp sztucznych płetw, które zostały wykonane przez firmę zajmującą się produkcją protez dla ludzi. Nowe „ręce” nadają żółwicy komiksowy wygląd, ale o ile wiem nie mają zbyt wiele wspólnego z bronią jaką posługiwały się oryginalne zmutowane żółwie. Jedna płetwa waży 1,3kg i ma 65cm długości.

Teraz Yuu-chan może pływać w basenie i morskiej sadzawce pod czujnym okiem opiekunów, podczas gdy uczeni wciąż pracują nad udoskonaleniem sztucznych kończyn.

Źródło: Crunch Gear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.