Zadzwoń, aby włączyć. Pierwszy wyświetlacz zasilany połączeniem telefonicznym

Zadzwoń, aby włączyć. Pierwszy wyświetlacz zasilany połączeniem telefonicznym
Łukasz Michalik

08.07.2014 14:56, aktual.: 08.07.2014 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak zasilić urządzenia elektroniczne, które w przyszłości stworzą Internet rzeczy? Zapewnienie każdemu z nich źródła energii to poważne wyzwanie, jednak szwedzki zespół z Uniwersytetu w Linköping zaprezentował niedawno ciekawy wynalazek – wyświetlacz, aktywowany i zasilany przy pomocy połączenia telefonicznego.

Elektroniczne etykiety

Ten ważny wynalazek, będący rezultatem 13-letniego projektu badawczego, prezentuje się na razie bardzo niepozornie, jednak w przyszłości może stanowić ważny element Internetu rzeczy.

W taki sposób mogą bowiem działać elektroniczne, tanie w produkcji dzięki możliwości drukowania, wyświetlacze, pełniące np. rolę etykiet.

Obraz

Niedoskonały prototyp

Jak możemy zobaczyć na krótkim filmie, potrzeba kilku sekund, by wyświetlacz zareagował i włączył się, a telefon musi znajdować się tak blisko, że na obecnym etapie rozwoju trudno mówić o jakimkolwiek praktycznym zastosowaniu. To może pojawić się w przyszłości. Jak stwierdza jeden z konstruktorów, Negar Sani:

Negar Sani:

Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie zasilić drukowaną elektronikę za pomocą zwykłych telefonów. To otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości komunikacji.

Wyświetlacz zasilany połączeniem telefonicznym

W artykule wykorzystałem informacje z serwisu Australian Popular Science.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (16)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.