Załóż tę koszulkę i daj się postrzelić [wideo]

Jak byście się poczuli, gdyby podczas przymierzania koszulki rozległy się strzały, a na Waszej piersi widocznej w lustrze wykwitły krwawe dziury po kulach?

Załóż tę koszulkę i daj się postrzelić [wideo]
Marek Maruszczak

Jak byście się poczuli, gdyby podczas przymierzania koszulki rozległy się strzały, a na Waszej piersi widocznej w lustrze wykwitły krwawe dziury po kulach?

Organizacja World Wildlife Fund zadbała o to, żeby jak najwięcej ludzi się o tym przekonało.

W popularnych moskiewskich sklepach z ubraniami umieszczono specjalne lustra sprzężone z komputerami i koszulki z nadrukowanymi znacznikami rzeczywistości rozszerzonej. Przymierzenie ubrań przed lustrem powodowało wyświetlenie animacji symulującej zadanie ran postrzałowych.

Celem kampanii było przybliżenie ludziom losu zwierząt padających ofiarą polowań. Nie sądzę, żeby jakakolwiek animacja mogła sprawić, że człowiek poczułby się jak zabijane zwierzę, ale zaskoczenie i strach malujące się na twarzach osób pokazanych na nagraniach wyglądają na autentyczne.

Abstrahując od skuteczności kampanii, to takie koszulki mogłyby się okazać przebojem rynkowym. Może poza straszeniem ludzi WWF powinno zacząć je sprzedawać na większą skalę? Zebrane w ten sposób pieniądze mogłyby uratować więcej tygrysów niż sama kampania.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.