Zamień iPoda na eko‑iPoda

Jeśli jeszcze nie wiedzieliście, że system głośników do ukochanego iPoda może być tańszy od barszczu i lżejszy niż popularne fiszki, teraz już wiecie. Na dodatek robi się go samodzielnie.

Zamień iPoda na eko-iPoda
Katarzyna Kieś

Jeśli jeszcze nie wiedzieliście, że system głośników do ukochanego iPoda może być tańszy od barszczu i lżejszy niż popularne fiszki, teraz już wiecie. Na dodatek robi się go samodzielnie.

Wystarczą jedynie 4 kubki jednorazowego użytku (najlepiej wykonane z bioplastiku nadającego się do kompostowania lub ulegającego szybkiej biodegradacji), 2 wykałaczki, słuchawki douszne i ostre nożyczki. Nożyczkami nacinacie dno dwóch kubków, wykałaczkami spinacie kubki w pary (przy czym te z naciętym dnem tworzą górne elementy głośników), a przez nacięcia przekładacie słuchawki. Kolejny krok to załączenie ulubionej muzyki w ukochanym iPodzie. I szafa (a właściwie - kubkowy zestaw) gra.

A jak będzie grać zależeć będzie głównie od rodzaju użytych kubków i jakości słuchawek.

Tutaj macie instrukcję, jak wykonać to skomplikowane akcesorium i stać się dumnym posiadaczem własnoręcznie wykonanego zestawu nagłaśniającego. Autorem pomysłu jest Dmitry Zagga.

Było, nie było - tak niecodzienne wykorzystanie jednorazowych kubków śmiało można zaliczyć do jednej z  form recyklingu.

Źródło: Dwell

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.