Zap‑it – skuteczny sposób na komary. Prądem w skórę!

Jak skutecznie bronić się przed komarami? Latający krwiopijcy to w ciepłych miesiącach prawdziwe utrapienie. Na szczęście istnieje sposób, aby problem komarów był dla nas znacznie mniej dokuczliwy. To niewielki, elektryczny gadżet o nazwie zap-it.

Zap-it ma formę niewielkiego "pstryczka"
Zap-it ma formę niewielkiego "pstryczka"
Łukasz Michalik

13.07.2021 | aktual.: 06.03.2024 22:20

Zap-it to kieszonkowy gadżet, który pod względem zasady działania przypomina nieco piezoelektryczne zapalarki do gazu, w których po naciśnięciu przycisku przeskakuje iskra. Zap-it działa na podobnej zasadzie, jednak wyładowanie elektryczne następuje po przyłożeniu do skóry końcówki urządzenia z dwoma maleńkimi elektrodami.

Rażenie się prądem jako sposób na komary? Jak najbardziej. Wyładowanie jest bardzo małe (13 kV, 0,7 mA) i całkowicie niegroźne dla człowieka. Nie jest również nieprzyjemne – przypomina nieco delikatne, niebolesne ukłucie. Gdy zaaplikujemy je – najlepiej kilka razy - w miejscu, gdzie ugryzła nas komarzyca, chwilowo i punktowo zakłóca działanie zakończeń nerwowych.

Urządzenie działa po przyłożeniu do skóry dwóch małych elektrod
Urządzenie działa po przyłożeniu do skóry dwóch małych elektrod

W praktyce oznacza to, że podrażnione przez komara miejsce przestaje swędzieć i zamiast drapać się nerwowo, po chwili w ogóle zapominamy, że zostaliśmy ugryzieni. "Pstryczki" zap-it to zazwyczaj małe gadżety o wielkości, mniej więcej, zapalniczki. Kosztują kilkanaście złotych, mieszczą się w kieszeni i nie wymagają dodatkowego zasilania - działają po naciśnięciu przycisku.

Choć nie odstraszają komarów, nie usuwają drażniących substancji chemicznych i działają na skutek, a nie przyczynę, w letnich miesiącach stanowią doskonałe uzupełnienie różnych repelentów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.