Zaprojektuj własną lampę z obrotowych paneli

Pamiętacie jeszcze ścianę, która potrafiła zmieniać kolory według Waszego życzenia? Okazuje się, że wśród designerów obrotowe panele zyskały w tym roku na popularności. Tym razem, spójrzcie swoim łaskawym okiem na projekt niesamowitej lampy rodem z Węgier.

Zaprojektuj własną lampę z obrotowych paneli
Artur Starzyk

Pamiętacie jeszcze ścianę, która potrafiła zmieniać kolory według Waszego życzenia? Okazuje się, że wśród designerów obrotowe panele zyskały w tym roku na popularności. Tym razem, spójrzcie swoim łaskawym okiem na projekt niesamowitej lampy rodem z Węgier.

Pomysł Istvána Kulinyi wykorzystuje ten sam patent, który w swoim projekcie zaprezentował Amirkhan Abdurakhmanov. Lampa zbudowana jest z trójściennych obrotowych paneli tworzących układ 5x5. Całość wzbogacona jest dwiema czarnymi listwami, pełniącymi rolę swoistej ramki. W odróżnieniu od ściany, panele potrafią świecić na czerwono lub biało, czarna ścianka nie jest bowiem podświetlana.

Według obliczeń projektanta, taki a nie inny układ paneli,  pozwala użytkownikowi ułożyć dokładnie 847,288,609,443 różnych kombinacji. Liczba ta z pewnością zadowoliłaby niejednego malkontenta. Chociaż w moim odczuciu, po kilkudziesięciu próbach obracania paneli człowiek miałby po prostu serdecznie dość.

Niestety, nie wiadomo kiedy lampa mogłaby trafić do sprzedaży. Na razie, pozostaje jedynie projektem, który rzekomo ujrzał światło dzienne. Ciekawe czy powstaną kolejne pomysły wykorzystujące trójścienne obrotowe panele, może czas na okno lub drzwi?[block position="inside"]3346[/block]

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.