Zbliżeniowe karty? Po co, skoro w ten sposób można zapłacić... krawatem!

Dotykowe płatności raczej nie dla nas, ale to nie oznacza, że zostaliśmy na łasce kart zbliżeniowych. Wręcz przeciwnie - firma Quicko chce, byśmy zakupy robili krawatem.

Zdjęcie mężczyzny pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie mężczyzny pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek

Mamy czego zazdrościć Szwedom. W niektórych sklepach mogą po prostu przybić piątkę, żeby dokonać transakcji. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na gotówkę czy coraz bardziej popularne zbliżeniowe karty.

Firma Quicko wprowadza na rynek specjalny wkład, który w połączeniu z kartą płatnicza formatu SIM pozwala dokonywać zbliżeniowych transakcji. Tak jak kartą, tyle że do zakupów wystarczy krawat.

Krawat Quicko zamiast gotówki

Obraz

Wkład jest uniwersalny, więc jeśli wasz ulubiony krawat ma kieszonkę, to możecie dokonywać nim zakupów. Jeżeli zaś nie macie gdzie przyczepić gadżetu, to firma Quicko zrobi go na zamówienie. Cena - cóż, w zależności od potrzeb. Trzeba się dogadać.

Quicko od dłuższego czasu chce przekonać nas do porzucenia kart zbliżeniowych, tworząc gadżety współpracujące z ich wkładem. Na stronie firmy znajdziecie różne breloczki, za pomocą których zapłacicie za zakupy.

To jeden z produktów firmy
To jeden z produktów firmy

Czy krawat to dobre narzędzie to wydawania pieniędzy? Nie wiem, jak będzie wyglądal pan zbliżający krawat do urządzenia, ale cieszy mnie, że przedmioty codziennego użytku stają się pomocnymi gadżetami.

Ubranie gadżetem

Bo krawat, którym zapłacimy, to nie pierwszy tego typu gadżet. Na rynek trafią np. koszulki, które skontrolują naszą aktywność. Niepotrzebne będą opaski na rękę czy smartfony, wszystko będzie w ubraniu.

Podobnie z płatnościami. Czy to krok w dobrą stronę? Według mnie tak, bo pozbędziemy się dodatkowych sprzętów, wszystko będziemy nosić na sobie. Wygodne i praktyczne.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.