Zbuduj własny hydroelektryczny generator prądu (wideo)

Co jakiś czas prezentujemy Wam materiały, które mają ułatwić budowę własnych urządzeń takich jak panele słoneczne, turbiny wiatrowe, a nawet broń. Dzisiaj zachęcam do podpatrzenia kilku projektów generatorów hydroelektrycznych.

Zbuduj własny hydroelektryczny generator prądu (wideo)
Marcin Krzewicki

Co jakiś czas prezentujemy Wam materiały, które mają ułatwić budowę własnych urządzeń takich jak panele słoneczne, turbiny wiatrowe, a nawet broń. Dzisiaj zachęcam do podpatrzenia kilku projektów generatorów hydroelektrycznych.

Możliwe, że niektórzy z naszych czytelników decydują się właśnie na zakup podobnego generatora. Jeśli jednak wobec tego urządzenia nie oczekuje się wysokiej efektywność, a jego rola będzie jedynie dodatkiem do instalacji, to warto pomyśleć czy nie lepiej będzie skorzystać z tańszego rozwiązania.

W przypadku sprzętów własnej roboty koszty znacznie obniżają się, podobnie jak wydajność czy trwałość takich urządzeń. Niemniej jednak ich wytrzymałość i długotrwałość przekłada się na nasz wysiłek i dokładność z jaką wykonaliśmy każdy domowy projekt.

Materiałów wideo jest kilka, ponieważ każdy projekt wykonany jest w inny sposób i z użyciem różnych materiałów. Jedni preferują wykonać generator niemalże całkowicie samemu. Drudzy zaś wolą skorzystać z gotowych "półproduktów" i połączyć je w całość.

SinkScience #09 - Faucet Hydro-Electric Power

  1. Projekt oparty o turbinę Tesli.

Hydroelectric Generator 2

  1. Generator domowej roboty o nieco niższej jakości wykonania.
  1. To jest prawdziwy D.I.Y.

Może zaprezentowane materiały wideo nie zawierają szczególnych i precyzyjnych instrukcji, ale na pewno ułatwią Wam wykonanie podobnego urządzenia. Jeśli jednak nie czujecie się do końca na siłach aby zbudować taką maszynkę, to przeznaczcie to kilka złotych na seryjny sprzęt opatrzony gwarancją producenta.

Źródło: youtube

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
energetykanewsporadniki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.