Zbyt ergonomiczny długopis

Jaki kształt najlepiej leży w dłoni? Zdaniem projektanta Mohsena Tafazzoly’ego odpowiedź może być tylko jedna.

Zbyt ergonomiczny długopis
Marek Maruszczak

Jaki kształt najlepiej leży w dłoni? Zdaniem projektanta Mohsena Tafazzoly’ego odpowiedź może być tylko jedna.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/dlugopis1.jpg)

Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu. Ten długopis przypomina penisa. Dość nieforemnego, ale jednak penisa. W dodatku raczej nie mamy do czynienia z przypadkowym podobieństwem. Na jednej z grafik, projektant wyraźnie zaznaczył, że z długopisu prawdopodobnie częściej będą korzystały kobiety. Z logicznego punktu widzenia nie jest to może najbardziej prawidłowe stwierdzenie, ale dość wyraźnie sugeruje celowość takiego, a nie innego designu.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/dlugopis2.jpg)

Dzięki grubszej centralnej części, długopis ma lepiej leżeć w dłoni. Z kolei rozszerzona końcówka zapobiegnie ześlizgiwaniu się palców na papier. To zresztą nie jedyna funkcja ergonomicznej końcówki. Jej kolor ma być zgodny z tuszem jakim pisze długopis. Użytkowo być może długopis przedstawiał by się interesująco, ale naprawdę nie dało się inaczej uformować końcówki?

Tylko proszę niech nikt nie pisze, że projekt jest ch…owy albo do... niczego nie podobny. Wolałbym też uniknąć dwuznacznego „do dupy”. Z góry dziękuję.

Źródło: Yanko Design

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.