"Żelazny potwór" z Chin. Nagranie robi wrażenie [Wideo]

Strona główna"Żelazny potwór" z Chin. Nagranie robi wrażenie [Wideo]
20.11.2021 11:28
"Żelazny potwór" z Chin
"Żelazny potwór" z Chin
Źródło zdjęć: © YouTube

Maszyna SLJ900/32 zwana "Żelaznym potworem" może być kolejnym dowodem na to, że Chiny mogą stać się dominującą siłą na rynku budowlanym. "Potwór" przy pracy robi niesamowite wrażenie.

bETJwXqZ

Chiny zaangażowały się w budowę infrastruktury drogowej na trasie dawnego Jedwabnego Szlaku w ramach projektu "Jeden pas i jedna droga", który jest rozwijany już od 2013 roku. Obejmuje on m.in. budowę dróg i autostrad, które połączą ok. 70 krajów.

Aby tak ambitny projekt mógł dojść do skutku, konieczne było opracowanie nowych technologii budowy dróg i mostów. Jednym z efektów pracy inżynierów jest SLJ900/32 zwana "Żelaznym potworem", która potrafi ustawiać prefabrykowane elementy dróg i mostów z prędkością 5km/h.

"Żelazny potwór" został wybudowany przez firmę Beijing Wowjoint Machinery Company. Sama maszyna jest gigantyczna - waży 580 ton, jest długa na 91 metrów, wysoka na 9 metrów i szeroka aż na 7 metrów. Dodatkowo nie musi być ona obsługiwana przez tak dużą liczbę pracowników, jak tradycyjne dźwigi budowlane.

bETJwXrb

Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć, jak "Potwór" radzi sobie w pracy. Trzeba przyznać, że nagranie robi ogromne wrażenie, a prędkość pracy SLJ900/32 jest niesamowita.

Bridge girder erection Machine: SLJ900 [Wideo]

Mimo że maszyna sprawdza się świetnie i naprawdę ułatwia pracę Chińczykom, to jej żywotność jest mocno ograniczona. "Żelazne potwory" mogą pracować ok. 4 lata, co odpowiada ok. 700 ustawionych w tym czasie przęseł mostów. Krytycy rozwiązania dodatkowo wskazują na negatywne skutki dla lokalnej gospodarki, jakie przeniesie wykorzystanie "Potworów". Mimo to nie da się zaprzeczyć, że Chińczycy mają rozmach.

Złodzieje ukradli most. Ważył 56 ton
Złodzieje ukradli most. Ważył 56 ton
Udostępnij:
bETJwXrl
Komentarze (54)
bETJwXrX