Zettaly Avy: boombox nowej generacji. Tablet przenośnym głośnikiem

Zettaly Avy: boombox nowej generacji. Tablet przenośnym głośnikiem
05.01.2015 12:17
Zdjęcie boombox pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie boombox pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Zettaly Avy, czyli tablet i przenośny głośnik w jednym, to naprawdę ciekawy i dobrze pomyślany gadżet. Ale mam jedną obawę - też może zostać wykorzystany nie tak, jak trzeba.

Podoba mi się wizja zaprezentowana na filmiku promocyjnym. Chociaż twórcy trochę przesadzili, bo nie wyobrażam sobie, by ktoś oglądał na Zettaly Avy filmy będąc w domu, skoro gdzieś obok jest wygodniejszy, duży ekran.

Zettaly Avy - głośny tablet

Ale słuchanie muzyki w kuchni, małym pokoju, łazience, przeglądanie przepisów, korzystanie z Sieci, rozmowy na Skype - tak, do tego Zettaly Avy nadaje się świetnie. Twórcy sprytnie połączyli tablet (dotykowy, 7-calowy ekran, system Android 5.0) z głośnikami 10W. Sprzęt waży 1 kg, a bateria według twórców wystarczy na 7 godzin grania.

398250108619407520

Zettaly Avy pozwala na słuchanie muzyki - nie tylko korzystając z Bluetooth czy WiFi (a więc np. ze Spotify lub YouTube), bo można też zgrać własną na kartę pamięci czy też skorzystać z wbudowanej, 8GB lub 32GB, w zależności od posiadanej wersji. Na tym jednak lista możliwości się nie kończy. Da się też oglądać filmiki albo prowadzić wideorozmowy. Tak, jak na zwykłym tablecie.

Trudno wróżyć Zettaly Avy wielką popularność - to typowy gadżet, na dodatek nie pierwszej potrzeby. Ktoś, kto ma tablet lub laptopa, raczej nie zdecyduje się na zakup. Ale i tak mam wrażenie, że to przydatne urządzenie. Sprawdzi się w pokoju dziecka, żeby mogło oglądać bajki, może też być wykorzystane w kuchni, by grała muzyka i można było szybciej sprawdzić przepis.

398250108619604128

Kiedyś kupowało się małe telewizorki albo mini-wieże, teraz można mieć Zettaly Avy i zabierać go ze sobą wszędzie, gdzie się idzie. Przenośna rozrywka.

Współczesny boombox

Oby tylko nie do autobusu - wtedy idea “boomboksa nowej generacji” mogłaby się ziścić. A to nie byłaby dobra wiadomość dla innych ludzi. Niestety, ale niektórzy mają problem ze zrozumieniem, że nie we wszystkich miejscach można korzystać z wszystkich urządzeń. Szkoda, że gadżety nie są wykorzystywane do tego, żeby wpoić to młodym ludziom - a są ku temu okazje.

398250108619800736

Zettaly Avy dostępny jest na [url=]Kickstarterze[/url]. Jeśli komuś gadżet przypadł do gustu, to lepiej się pospieszyć - obecnie za "tabletogłośnik" trzeba zapłacić 99$ (8GB) lub 169$ (32 GB). Później cena wynosić będzie odpowiednio 169 dolarów i 229 dolarów.

Źródło: gizmag.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)