Zgubiłeś klucz? Wydrukuj sobie następny

Jest nadzieja dla osób notorycznie gubiących klucze od mieszkania. Amerykański inżynier pracuje nad trójwymiarową drukarką, która pozwala na odtwarzanie popularnych wzorów kluczy.

Zgubiłeś klucz? Wydrukuj sobie następny
Maciek Kurek

href="http://gadzetomania.pl/images/2011/06/keyprinter-1.jpg">Jest nadzieja dla osób notorycznie gubiących klucze od mieszkania. Amerykański inżynier pracuje nad trójwymiarową drukarką, która pozwala na odtwarzanie popularnych wzorów kluczy.

Rozwój techniki skazuje na wymarcie coraz to kolejne urządzenia i zawody. Niedawno pożegnaliśmy maszyny do pisania. Wiele wskazuje na to, że już niedługo w zapomnienie odejdą tradycyjne warsztaty ślusarskie. A wszystko dzięki technologii drukowania w 3D.

Trójwymiarowe drukarki przypominają te, które stoją w wielu domach. Różnica polega na tym, że zamiast tuszu i papieru używają lasera i żywicy. Przeważnie służą do tworzenia prototypów i modeli części, ale kto powiedział, że nie można użyć drukowania 3D do bardziej przyziemnych celów?

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/06/keyprinter2.jpg)

href="http://gadzetomania.pl/images/2011/06/keyprinter-2.jpg">Inżynier Nirav Patel stworzył program, który pozwala na „drukowanie” kopii kluczy do drzwi. System używa trójwymiarowej drukarki RepRap i oprogramowania OpenSCAD do skanowania i odtwarzania wzorów ząbków, które stosują producenci w Stanach Zjednoczonych.

Można się zastanawiać, na ile trwały będzie klucz wykonany z żywicy. Moim zdaniem taka kopia będzie miała jedną, zasadniczą wadę – nie można nią otworzyć butelki z piwem.

Źródło: Technabob

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.