Zmiany w paczkomatach: wybór wysokości skrytki. InPost odpowiada na petycje

Zmiany w paczkomatach: wybór wysokości skrytki. InPost odpowiada na petycje

Na górze paczkomatów znajdują się zazwyczaj większe skrytki
Na górze paczkomatów znajdują się zazwyczaj większe skrytki
Źródło zdjęć: © InPost
Łukasz Michalik
15.04.2021 01:26, aktualizacja: 15.04.2021 07:05

Paczkomaty to dziś typowy element polskiego krajobrazu. Niestety, nie każdy może z nich korzystać komfortowo. W odpowiedzi na głosy użytkowników firma InPost postanowiła wdrożyć zmiany, dzięki którym odbiór paczek stanie się jeszcze łatwiejszy.

Zmiany dotyczą możliwości wyboru lokalizacji skrytki, z której odbieramy paczkę – w górnej lub dolnej części paczkomatu. Dla części użytkowników nie ma to znaczenia, ale dla tych o wzroście niższym od przeciętnego, na wózkach albo osób niskorosłych będzie to ważne ułatwienie.

Kłopot z wyjęciem przesyłek z górnych skrytek jest tym większy, że w najwyższych rzędach często znajdują się największe skrytki, w których mieszczą się – potencjalnie – najcięższe paczki.

Gdy do ciężaru dodamy pudło, szczelnie wypełniające przestrzeń skrytki, na dodatek wsunięte głęboko do jej wnętrza, wydobycie paczki staje się poważnym wyzwaniem.

O tym, jak istotny jest to problem, świadczą petycje, kierowane od dawna pod adresem InPostu zarówno przez pojedynczych użytkowników, jak i społeczności skupione wokół facebookowych profili Bezbarierowi.pl czy Pani Miniaturowa.

Firma reagowała na nie, jednak w kolejnych komunikatach podkreślała, że choć przychyla się do próśb, to wdrożenie postulowanych zmian zajmie wiele czasu.

Najnowsze deklaracje InPostu wskazują, że czekanie może niebawem dobiec końca. O planowanych zmianach w wypowiedzi dla "Gazety Wrocławskiej" wspomniał przedstawiciel InPostu, Wojciech Kądziołka:

Będzie możliwość wyboru skrzynki w górnej lub dolnej części paczkomatu. To jednak wymaga szerokiej zmiany infrastruktury IT. Pracujemy nad tym. Firma zauważyła problem i chce go rozwiązać.

Według nieoficjalnych informacji rozwiązanie zostanie wdrożone na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku.

Warto przypomnieć, że to kolejna istotna zmiana, związana z paczkomatami. 1 kwietnia InPost wyłączył możliwość nadawania przesyłek bezpośrednio z urządzenia. Zamiast korzystać z panelu paczkomatu, użytkownicy mogą przygotować wysyłkę za pomocą aplikacji mobilnej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)