Znaczniki RFID w angielskich... więźniach

Strona głównaZnaczniki RFID w angielskich... więźniach
15.01.2008 08:00
Szymon Adamus
Szymon Adamus

Możliwe, że niedługo RFID będziemy mogli znaleźć nie tylko w magazynach, marketach i pod skórą niektórych zwierząt. Teraz czytniki radiowych znaczników bliskiej odległości przydadzą się też podczas rozmowy z Anglikami. Przynajmniej tymi, którzy mieli problemy z prawem.

bEUHEWvF
382181451258558290

Angielski pomysł brzmi jak wizja z Orwellowskiego Roku 1984, ale nie wpadajmy w panikę. Teraz też wiele krajów stosując areszt domowy „znakuje” skazanych elektronicznymi obrożami. Po co tracić miejsce i powodować niewygody, skoro na rynku dostępne są chociażby markery RFID w postaci medycznych plastrów?

Jeśli idzie o proponowane implanty to miały by one pozwalać na śledzenie więźniów poprzez satelity. Z czasem zastąpiłyby w pełni używane obecnie obroże i bransolety.

bEUHEWvH

Oczywiście już pojawiają się głosy sprzeciwu organizacji broniących praw człowieka.

*Jeśli nasz rząd nie rozumie dlaczego wszczepienie komuś implanta jest gorsze niż nałożenie bransolety na rękę, to nie potrzebuje on prawnika od praw człowieka, ale wszczepienia odrobiny rozsądku *– powiedziała Shami Chakrabarti, dyrektor organizacji broniącej praw człowieka Liberty.

A Wy co o tym myślicie?

Źródło i fot.: slashdot.org, wikipedia

Udostępnij:
bEUHEWvR
Komentarze (0)
bEUHEWwD