Znaczniki RFID w angielskich... więźniach

Możliwe, że niedługo RFID będziemy mogli znaleźć nie tylko w magazynach, marketach i pod skórą niektórych zwierząt. Teraz czytniki radiowych znaczników bliskiej odległości przydadzą się też podczas rozmowy z Anglikami. Przynajmniej tymi, którzy mieli problemy z prawem.

Szymon Adamus

15.01.2008 | aktual.: 15.03.2022 11:59

Obraz

Angielski pomysł brzmi jak wizja z Orwellowskiego Roku 1984, ale nie wpadajmy w panikę. Teraz też wiele krajów stosując areszt domowy „znakuje” skazanych elektronicznymi obrożami. Po co tracić miejsce i powodować niewygody, skoro na rynku dostępne są chociażby markery RFID w postaci medycznych plastrów?

Jeśli idzie o proponowane implanty to miały by one pozwalać na śledzenie więźniów poprzez satelity. Z czasem zastąpiłyby w pełni używane obecnie obroże i bransolety.

Oczywiście już pojawiają się głosy sprzeciwu organizacji broniących praw człowieka.

*Jeśli nasz rząd nie rozumie dlaczego wszczepienie komuś implanta jest gorsze niż nałożenie bransolety na rękę, to nie potrzebuje on prawnika od praw człowieka, ale wszczepienia odrobiny rozsądku *– powiedziała Shami Chakrabarti, dyrektor organizacji broniącej praw człowieka Liberty.

A Wy co o tym myślicie?

Źródło i fot.: slashdot.org, wikipedia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.