Znicz olimpijski z Vancouver wyglada jak joint?

Nie wiem co trzeba brać, by mieć takie skojarzenia,  być może głodnemu chleb na myśli, ale niektórym mieszkańcom Vancouver znicz olimpijski wykonany specjalnie na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 roku w Kanadzie przypomina... jointa.

2010-olympic-torch
2010-olympic-torch
Tomek Goździewicz

Nie wiem co trzeba brać, by mieć takie skojarzenia,  być może głodnemu chleb na myśli, ale niektórym mieszkańcom Vancouver znicz olimpijski wykonany specjalnie na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 roku w Kanadzie przypomina... jointa.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2009/05/2010torch.jpg)

Znicz został opracowany we współpracy firmy Bombardier z komitetem organizacyjnym igrzysk i jego prosta, wręcz ascetyczna budowa inspirowana była, i ma przywodzić na myśl łagodne, płynne ślady zostawiane na śniegu przez narty. Wykonany jest ze stali, aluminium i materiałów kompozytowych SMC. Waży ok. 1,6 kilograma i ma niemal metr wysokości (94,5 cm). Paliwo stanowi gazowa mieszanka propanu, izobutanu i węglowodorów. Znicz może palić się około  15 minut.

Znicz olimpijski zostanie wykonany w 12 tys. egzemplarzy, tak by każdy uczestnik sztafety olimpijskej mógł go sobie nabyć na pamiątkę.

Potrzeba wiewątpliwie dużo dobrej/złej woli (albo marihuany, podobno Vancouver to miasto bardzo marijuana-friendly, ale żeby aż tak?) by dopatrzec się podobieństwa pochodni do skręta. Przede wszystkim, znicz zawsze jest niesiony i pokazywany w pozycji pionowej, by przypominał jointa, trzeba go raczej obrócić poziomo. Niemniej skojarzenie jest podobno dosyć popularne w mieście następnych zimowych igrzysk, pisze o tym m.in. gazeta Toronto Star.

Źródło: DVICECDR

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.