Zniszczył farmę fotowoltaiczną. Straty wyniosły ponad 300 tys. złotych

Zniszczył farmę fotowoltaiczną. Straty wyniosły ponad 300 tys. złotych

Zniszczona farma fotowoltaiczna
Zniszczona farma fotowoltaiczna
Źródło zdjęć: © Lubuska Policja
14.06.2021 13:27, aktualizacja: 08.03.2022 14:04

30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego musiał się świetnie bawić, gdy niszczył panele fotowoltaiczne jeden po drugim. Niestety była to prawdopodobnie jedna z najdroższych uciech w jego życiu. Straty oszacowano na ponad 300 tysięcy złotych.

Niektórym przeszkadzają maszty 5G, innym instalacje fotowoltaiczne. Z tym drugim przypadkiem spotkali się policjanci z województwa lubuskiego. 30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego bez skrupułów zniszczył farmę fotowoltaiczną w miejscowości Konin Żagański.

Mężczyzna wtargnął na teren farmy fotowoltaicznej i bezpardonowo zaczął tłuc panele fotowoltaiczne młotkiem. Na szczęście całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Do incydentu doszło w kwietniu. Policja potrzebowała trochę czasu, by znaleźć mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie instalacji fotowoltaicznej, jednak w piątek 11 czerwca zatrzymano go na parkingu stacji paliw w Iłowej. 30-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości, za co grozi mu pozbawienie wolności do 10 lat.

Szkody, które powstały w tego bezmyślnego wybryku, oszacowano na 322 tysiące złotych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)