Zniszczył farmę fotowoltaiczną. Straty wyniosły ponad 300 tys. złotych

30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego musiał się świetnie bawić, gdy niszczył panele fotowoltaiczne jeden po drugim. Niestety była to prawdopodobnie jedna z najdroższych uciech w jego życiu. Straty oszacowano na ponad 300 tysięcy złotych.

Zniszczona farma fotowoltaiczna
Zniszczona farma fotowoltaiczna
Źródło zdjęć: © Lubuska Policja

Niektórym przeszkadzają maszty 5G, innym instalacje fotowoltaiczne. Z tym drugim przypadkiem spotkali się policjanci z województwa lubuskiego. 30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego bez skrupułów zniszczył farmę fotowoltaiczną w miejscowości Konin Żagański.

Mężczyzna wtargnął na teren farmy fotowoltaicznej i bezpardonowo zaczął tłuc panele fotowoltaiczne młotkiem. Na szczęście całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Do incydentu doszło w kwietniu. Policja potrzebowała trochę czasu, by znaleźć mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie instalacji fotowoltaicznej, jednak w piątek 11 czerwca zatrzymano go na parkingu stacji paliw w Iłowej. 30-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości, za co grozi mu pozbawienie wolności do 10 lat.

Szkody, które powstały w tego bezmyślnego wybryku, oszacowano na 322 tysiące złotych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
fotowoltaikamilitariagoesgreen

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (77)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.