Zobacz prom kosmiczny zniszczony na orbicie (wideo)

Poniższy film nie pokazuje na szczęście rzeczywistości, a jedynie niezwykle realistycznie wyglądającą symulację, wykonaną przez The Faking Hoaxera - zdolnego twórcę efektów specjalnych.

Zobacz prom kosmiczny zniszczony na orbicie (wideo)
Artur Falkowski

26.01.2010 | aktual.: 14.03.2022 08:41

Poniższy film nie pokazuje na szczęście rzeczywistości, a jedynie niezwykle realistycznie wyglądającą symulację, wykonaną przez The Faking Hoaxera - zdolnego twórcę efektów specjalnych.

Zapierający dech w piersiach widok szczątków dryfujących w kosmosie możemy również potraktować jako przypomnienie o zmierzchu pewnej epoki - końcu czasów pionierskich lotów kosmicznych i promów, które już za kilka miesięcy odbędą swój ostatni lot i trafią do lamusa.

Amerykańskie wahadłowce kosmiczne, które do dzisiaj kojarzone są z minioną epoką i pamiętną katastrofą Chellengera, sto dwadzieścia osiem razy wznosiły się na orbitę. Przed nimi jeszcze trzy starty. W maju w ostatnią podróż poleci Atlantis, w lipcu Endevaour, a we wrześniu czas promów zakończy lot Discovery.

Przestarzała technologia, zużycie sprzętu i mała ekonomiczność wahadłowców sprawiły, że Amerykanie po niemal trzydziestu latach eksploatacji postanowili zainwestować w nowe rozwiązania, pracując nad Orionem, załogowym statkiem kosmicznym, który umożliwi loty na Międzynarodową Stację Kosmiczną oraz Księżyc.

Jeżeli zainteresował was efekt pracy TFH, warto poszukać jego innych filmików, na których będziecie mogli zobaczyć między innymi inwazję UFO na Ziemię czy "udokumentowane" spotkanie z duchami.

Źródło: gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.