Zobacz tablet, który pomaga chorym

„Kanapowy” internet to nie jedyne zastosowanie dla tabletów. Let's Chat powstał z myślą o osobach, którym choroba nie pozwala na sprawne komunikowanie się.

Panasonic Let's Chat
Panasonic Let's Chat
Maciek Kurek

„Kanapowy” internet to nie jedyne zastosowanie dla tabletów. Let's Chat powstał z myślą o osobach, którym choroba nie pozwala na sprawne komunikowanie się.

Tablety to stosunkowo nowa kategoria urządzeń. Wiele osób traktuje je jak wynalazek dla gadżeciarzy, którym przeszkadza laptop grzejący nogi podczas przeglądania internetu na kanapie. Panasonic udowadnia, że tablety mogą mieć bardziej praktyczne zastosowanie.

Jeden z oddziałów firmy, Panasonic Healthcare, opracował urządzenie nazwane Let’s Chat. Jest to szczególny rodzaj tabletu, zaprojektowany z myślą o osobach, które w wyniku wypadku lub choroby mają problem z mówieniem.

Obsługa Let's Chat jest maksymalnie uproszczona. Aby wydać polecenie, użytkownik wybiera jedną z wcześniej zdefiniowanych fraz, takich jak „Poproszę o wodę”. Tablet pokazuje wybrane polecenie na wyświetlaczu lub odtwarza je przy pomocy syntezatora mowy. Producent zapewnia, że urządzenie może zapamiętać do 62 zwrotów.

Tablet posiada funkcję przywoływania personelu szpitala. Może również służyć jako pilot do telewizora. Let's chat jest kompatybilny z większością odbiorników, sprzedawanych w Japonii.

Na razie tablet jest dostępny tylko na rynku japońskim. Pomimo dość prostych funkcji, nie jest to tanie urządzenie. Kosztuje 1 980 dolarów (ok. 5,5 tys. zł).

Źródło: CrunchGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.