Zostań politykiem w wirtualnym świecie

Jeżeli kiedykolwiek chciałeś zostać politykiem i spróbować swoich sił w podejmowaniu ważnych państwowych decyzji, zwróć uwagę na przeglądarkową grę Politika.pl, która otwiera przed tobą bramy na razie do wirtualnego Sejmu. Tylko najlepsi dotrą na szczyt kariery i mają szansę na fotel prezydencki.

Zostań politykiem w wirtualnym świecie
Mateusz Nosel

Jeżeli kiedykolwiek chciałeś zostać politykiem i spróbować swoich sił w podejmowaniu ważnych państwowych decyzji, zwróć uwagę na przeglądarkową grę Politika.pl, która otwiera przed tobą bramy na razie do wirtualnego Sejmu. Tylko najlepsi dotrą na szczyt kariery i mają szansę na fotel prezydencki.

Politika to gra typu MMOG (Massively Multiplayer Online Game), w której posłem, premierem, a nawet prezydentem może zostać każdy. Choć w sieci znajdziemy wiele gier MMOG, to chyba żadna z dostępnych na rynku pozycji nie łączy ze sobą rozrywki z edukacją. Obserwując życie polityczne w naszym kraju, nie raz komentujemy decyzje i wybory polityków, chwaląc lub krytykując niemal każdy ich krok. Wielu z nas nie zdaje sobie świadomości z ilości obowiązków, z którymi trzeba się zmierzyć. W wirtualnym świecie Politiki podobnie jak w rzeczywistości odbywają się wybory parlamentarne, debaty i obrady sejmowe, a poszczególni gracze walczą o władzę.

[cytat]Pomysł zrodził się dwa lata temu podczas przesilenia politycznego w 2007 roku. Doszliśmy do wniosku, że Polacy mają potrzebę odreagowania wydarzeń z bieżącej polityki, a także chcieliśmy przetestować skłonność rodaków do „bycia ekspertem od wszystkiego” – piłki nożnej, ekonomii, medycyny, no i oczywiście polityki” - mówią twórcy projektu Paweł Adamczyk i Paweł Stapf.[/cytat]

Każdy użytkownik rozpoczyna swój udział w grze od stworzenia swojej postaci, która jednocześnie stanowi jego profil. Po wyborze odpowiednich cech określane są nasze poglądy polityczne, których trzeba trzymać się w rozgrywce. Postać cechuje się 4 parametrami: kondycją, doświadczeniem, inteligencją oraz charyzmą. Ich wysokość decyduje o pozycji w rankingu, co przekłada się na „siłę” polityczną danego gracza. Im wyższe wartości tym mocniejsza pozycja w partii i oraz szansa dostania się do parlamentu.

Oprócz działalności politycznej gracze zajmują się obrotem wirtualnych pieniędzy. Do dyspozycji mamy usługi dziesiątki banków i giełdę, która może uczynić z ciebie milionera lub bankruta w ciągu kilku chwil.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo rozbudowana społeczność, która napędza ten wirtualny demokratyczny kraj. Internauci mają możliwość prowadzenia własnej gazety (w formie bloga) oraz wygłaszać własne opinie i poglądy na mównicy parlamentarnej.

Projekt jest stale rozwijany, a wybory nigdy się nie kończą, bo co kilkanaście tygodni uruchamiane są kolejne rundy gry. Warto podkreślić, że właśnie w tym miejscu Polacy wyrażają swoje opinie – biorąc udział w referendach i sondach, wypowiadając się na forum czy głosując za przyjęciem lub odrzuceniem konkretnej ustawy.

Dlaczego Radek Sikorski przegrał prawybory w PO, czy powinno się zaostrzyć kary w przypadku przestępstw korupcyjnych – o tym wszystkim mówi się w tej grze. O sprawach z realnej polityki rozmawia się także na cyklicznych czatach z VIP-em – internetowych spotkaniach z polskimi politykami i publicystami.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.