Zrób to sam – Top 5 ładowarek domowej produkcji

Był już wodór jako substytut benzyny, był samochód/rower napędzany siłą mięśni, widzieliśmy nawet komórki i ładowarki na słońce. Jak się jednak okazuje do zasilania elektronicznych gadżetów nie potrzeba nam nic więcej niż tylko... samych siebie. Wystarczą podstawowe zdolności manualne, odrobina zapału i możemy zrobić na przykład ładowarkę USB działającą dzięki sile naszego oddechu.

Zrób to sam – Top 5 ładowarek domowej produkcji
Szymon Adamus

W serwisie instructables.com, ulubionym miejscu wszystkich majsterkowiczów, można znaleźć prosty przepis na ładowarkę urządzeń USB zasilaną siłą naszego oddechu. Żeby było jasne wcale nie musimy dmuchać w balonik czy instalować sobie czegoś w płucach. Wystarczy kilka zębatek ze starego napędu CD, trochę kabli, gumek i unosząca się klatka piersiowa.

Był już . Żeby było jasne wcale nie musimy dmuchać w balonik czy instalować sobie czegoś w płucach. Wystarczy kilka zębatek ze starego napędu CD, trochę kabli, gumek i unosząca się klatka piersiowa.

Obraz

W tym samym serwisie możemy też znaleźć ładowarkę USB opartą na klockach LEGO. Do jej wykonania potrzebny będzie jeden z kompletów Mindstorms, trochę prostej elektroniki i chwila wolnego czasu. A efekt? Spójrzcie sami.

Lego usb charger

Wróćmy jednak na chwilę do naszych mięśni. Po silnym ładowaniu oddechem czas odpocząć trochę na rowerze. Wysiłek fizyczny niweluje stres więc wsiadajcie na ulubionego górala i w drogę! A przy okazji naładujcie sobie... co tylko chcecie. Oto informacje o ładowarce USB podpinanej do roweru.

Obraz

Najpierw domowej roboty ładowarka korzystająca ze zwykłych baterii 9V. Prosta do wykonania i nawet całkiem ładna.

Obraz
Obraz
Obraz

Miłej zabawy i uważajcie na rozgrzaną lutownicę.

Źródło i fot.: instructables.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.