Zrobili konsolę do gier z... drukarki! [wideo]

Pamiętacie stare gry wyścigowe, w których trzeba było trzymać się krętej drogi i omijać różne przeszkody? Zobaczcie jak można przywrócić te wspomnienia za pomocą drukarki igłowej!

fot. Flickr.com/Blake Patterson/lic. CC
fot. Flickr.com/Blake Patterson/lic. CC
Grzegorz Nowak

Pamiętacie stare gry wyścigowe, w których trzeba było trzymać się krętej drogi i omijać różne przeszkody? Zobaczcie jak można przywrócić te wspomnienia za pomocą drukarki igłowej!

Hackowanie drukarki igłowej jest dosyć niecodziennym sposobem na przypomnienie sobie czasów, kiedy emocje i realizm w grze zapewniało kilka pikseli poruszanych na ekranie. Joshua Noble, Martin Fuchs oraz Philip Whitfield są twórcami jednej z najbardziej oryginalnych "konsol". Swoje dzieło przygotowali w ramach festiwalu kreatywności Creative Applications 2011 w Barcelonie.

Gra jest możliwa dzięki jednej z drukarek igłowych - dziś jeszcze często używa się ich do drukowania faktur czy paragonów (stąd nazwa - Receipt Racer). Drukarka została tak zmodyfikowana żeby przez cały czas drukować "trasę" wyścigu, natomiast za pomocą pada steruje się wyświetlonym na papierze punktem. Jeśli gracz trafi w którąś przeszkodę, lub papier w drukarce się skończy (jednorazowo jest "jedynie" 50 metrów) - rozgrywka zostaje przerwana i drukowany jest wynik.

Poniżej możecie zobaczyć dzieło trójki hackerów. Natomiast wersję internetową gry znajdziecie na tej stronie.

Źródło: technabob.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.