Zwykłe zdjęcie nie wystarczy! Jak zrobić fajną Okładkę na nowym Facebooku?

Skoro wszyscy mają już Timeline, czas na zabawę dostępną do tej pory tylko dla nielicznych. Dowiedzcie się, jak sprawić, żeby Wasz profil wyglądał inaczej niż wszystkie.

Tak może wyglądać Twój Timeline (Fot. Facebook)
Tak może wyglądać Twój Timeline (Fot. Facebook)
Michał Michał Wilmowski

16.12.2011 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skoro wszyscy mają już Timeline, czas na zabawę dostępną do tej pory tylko dla nielicznych. Dowiedzcie się, jak sprawić, żeby Wasz profil wyglądał inaczej niż wszystkie.

Timeline jest już dostępny dla wszystkich - ogłosił wczoraj Łukasz. Dopiero 22 grudnia Facebook włączy go automatycznie, ale już teraz bardzo łatwo można zrobić go samemu. Wystarczy udać się tutaj.

Skoro już jest Oś Czasu, czas zastanowić się, jak ją podrasować. Pisałem na ten temat już w październiku, niedługo po tym, jak nowe profile zaprezentowano po raz pierwszy – ale od tego czasu trochę się zmieniło. Jest więcej możliwości, więcej serwisów oferujących gotowe zdjęcia na timeline'ową Okładkę (Cover).

Jeśli najpierw chcecie pokombinować z własnymi zdjęciami, pamiętajcie, że zdjęcie okładkowe powinno mieć 850 na 315 px. Jeśli po wrzuceniu swojej foty nie podoba Wam się efekt, wystarczy najechać na nią myszką i pojawi się przycisk umożliwiający wymianę na coś innego.

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Jeśli ktoś nie ma zdolności artystycznych lub fajnych zdjęć na dysku, może skorzystać ze stron oferujących gotowe pomysły na Okładkę. Kilka nowych prezentuje The Next Web.

Dzięki stronie SiteCanvas łatwo zrobić kolaż zdjęć na swoją Okładkę. Do wyboru jest ponad 20 szablonów. Kiedy już zdecydujecie się na jeden, pamiętajcie, że on wybierze automatycznie zdjęcia, które będą na Waszym profilu. Dzięki przyciskowi Remix Photos można stworzyć kolaż na nowo. Niestety nie zmienia się kompozycji samemu, można tylko korzystać z tych automatycznie wygenerowanych.

Facebook Profile Covers proponuje coś innego: zdjęcia odpowiedniej wielkości, których można użyć w swoim profilu. Jest ich mnóstwo, na szczęście posegregowane są w kategorie, takie jak abstrakcje, zwierzęta, celebryci, flagi itd. Naprawdę jest z czego wybierać. Wrzucając gotowe zdjęcie, trzeba pamiętać, że będzie na nim widniał adres strony, z której pochodzi.

FB Cover Pix to kolejna galeria zdjęć do wrzucania na Okładkę nowego profilu facebookowego. W przeciwieństwie do Facebook Profile Covers strona ta nie umieszcza zdjęcia bezpośrednio na Timelinie, tylko zapisuje je na dysku, skąd można je samemu wrzucić.

My FB Covers pozwala zrobić własną Okładkę, którą można podzielić się z resztą społeczności. Jeśli uda Wam się zrobić coś naprawdę fajnego, coś, co zostanie najczęściej pobieranym zdjęciem tygodnia, dostaniecie 50 dolarów. Na Okładkę wybiera się któreś ze zdjęć dostępnych na stronie albo odpowiednio przycina własne zdjęcie (do dodania jest też kilka efektów). Można zrobić kolaż ze zdjęć facebookowych przyjaciół.

Opcji jest naprawdę dużo, ale wszystkich, którzy myślą, że zrobią to na szybko w biurze, ostrzegam: zabawa z Osią Czasu potrafi zająć cały dzień.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.