Żywe kraby z automatu? Tylko w Chinach [wideo]

Żywe kraby z automatu? Tylko w Chinach [wideo]22.10.2010 19:00
Żywe kraby z automatu? Tylko w Chinach [wideo]
Marek Maruszczak

Wygląda na to, że Chiny zdecydowały się dogonić Japonię pod względem niecodziennych wynalazków oddawanych do publicznego użytku.

Wygląda na to, że Chiny zdecydowały się dogonić Japonię pod względem niecodziennych wynalazków oddawanych do publicznego użytku.

Idzie im całkiem nieźle. Dość dziwny, japoński automat ze świeżymi bananami wygląda całkiem normalnie w porównaniu z nowym chińskim sposobem dystrybucji żywych krabów.

[url=http://www.dailymotion.pl/video/xfaa2j_japanprobe-dot-com_webcam]

[/url]

Skorupiaki są przechowywane w temperaturze pięciu stopni Celsjusza w stanie hibernacji, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność. W razie gdyby kupiony krab okazał się martwy, klient dostanie trzy żywe skorupiaki za darmo.

Ceny krabów wahają się od 1,5 do 7 dolarów. Prawdopodobnie koszt skorupiaka zależy od jego wielkości.

Pomysł jest oryginalny i z pewnością przyciągnie wielu klientów zaciekawionych żywym towarem w automatach. Niestety przypuszczam, że ekolodzy, a już na pewno kraby nie podzieliłyby tego entuzjazmu. Całe urządzenie niepokojąco przypomina mi gigantyczne akwarium ze zdychającymi złotymi rybkami, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Mam nadzieję, że w stanie hibernacji kraby nie męczą się aż tak bardzo.

Źródło: GeekolgieTechEBlog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)