Wyjątkowo niewygodna przyszłość tanich linii lotniczych

Czyli jak jeszcze bardziej obniżyć koszty przelotu, upychając w samolocie możliwie wielu pasażerów.

Wyjątkowo niewygodna przyszłość tanich linii lotniczych
Marek Maruszczak

Czyli jak jeszcze bardziej obniżyć koszty przelotu, upychając w samolocie możliwie wielu pasażerów.

Tanie linie lotnicze nie są tanie bez powodu. Kolejnym sposobem na zmniejszenie kosztów przelotu jest modyfikacja siedzeń pasażerów. Jeżeli zmiany weszłyby w życie, to słowo „fotel” przestanie być dobrym określeniem na miejsca zajmowane przez podróżnych. Nazwa „siodło” będzie bardziej pasowała.

Siedzenia zaprojektowane przez firmę SkyRider zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu podczas konferencji Aircraft Interiors Expo Americas. Podobno wiele linii lotniczych wyraziło zainteresowanie nietypowym projektem. Pasażer korzystający z takiego siedziska będzie miał niespełna 60 cm miejsca na nogi. Nie brzmi to najlepiej, ale bardziej od ciasnoty niepokoi mnie sam kształt siedzenia.

Przedstawiciel firmy SkyRider argumentuje, że są to "fotele" przeznaczone dla pasażerów odbywających maksymalnie 3-godzinne loty, a kowboje czują się komfortowo nawet po 8 godzinach w siodle. Mnie to nie przekonało, ale może znajdzie się ktoś, kto mógłby ocenić komfort wielogodzinnej jazdy konnej z perspektywy własnych doświadczeń?.

Niestety, mam wrażenie, że to raczej nieunikniony kierunek rozwoju tanich linii. Problem w tym, że nawet warstwowe pakowanie ludzi w kapsuły na filmach SF wygląda na wygodniejsze niż to, co zaproponował SkyRider.

Źródło: PopSci

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.